אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התעשייה האווירית רשמה ברבעון השלישי הפסד של 31 מיליון דולר צילום: אוראל כהן, נמרוד גליקמן

התעשייה האווירית רשמה ברבעון השלישי הפסד של 31 מיליון דולר

ההכנסות ירדו ב-11.3% ל-828 מיליון דולר, בשל ירידה בהכנסות חטיבת אלתא, חטיבת מערכות טילים וחלל וחטיבת כלי טיס אזרחיים; המנכ"ל: "החברה זקוקה בין היתר למהלכי התייעלות בתחומים שונים"

30.11.2015, 10:07 | הדס גליקו

התעשייה האווירית רשמה ברבעון השלישי של השנה הפסד של 31 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של כ-4 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. מכירות החברה  הסתכמו ב-828 מיליון דולר, ירידה של 11.3%.

קראו עוד בכלכליסט

המעבר להפסד ברבעון השלישי נובע ממסים נדחים (21 מיליון דולר) ומהפרשה חד-פעמית הנובעת מהסכם עם לקוח מרכזי בשל אי הסכמות מהעבר (27 מיליון דולר).

ברבעון השלישי רשמה החברה הפסד תפעולי של כ-5 מיליון דולר, בהשוואה לרווח תפעולי של כ-63 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. צבר ההזמנות של החברה הסתכם בסוף הרבעון השלישי ב-8.5 מיליארד דולר, לעומת 9.1 מיליארד דולר בתום 2014, ירידה הנובעת מעיכוב בהתקשרויות בפרויקטים.

רפי מאור, יו"ר התעשייה האווירית רפי מאור, יו"ר התעשייה האווירית רפי מאור, יו"ר התעשייה האווירית

הירידה במכירות מוסברת מירידה בהכנסות חטיבת אלתא, חטיבת מערכות טילים וחלל וחטיבת כלי טיס אזרחיים.

שיעור המכירות לייצוא עמד על 79%, בהשוואה ל-78% ברבעון המקביל אשתקד. שיעור המכירות לשוק הצבאי עמד ברבעון על 74%, בהשוואה ל-72% ברבעון המקביל אשתקד. הוצאות הנהלה, שיווק והוצאות כלליות הסתכמו ברבעון השלישי בכ-58 מיליון דולר, לעומת כ-51 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

מנכ"ל התעשייה האווירית, יוסי וייס: "החברה נדרשת למהלך מקיף על מנת למצב עצמה כחברה צומחת בטווח הבינוני והארוך ולשפר את כושר התחרות שלה. בין היתר מדובר בהוצאה לפועל של אסטרטגיות עסקיות חדשות, איחוד פעילויות ומשאבים ושורה של מהלכי התייעלות בתחומים שונים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
לחקור תרומת המיליונים מהתע"א לפריימריס השר חיים כץ ראש הוועד לשעבר
השר חיים כץ ניצל במערכות הבחירות האחרונות לכנסת, במעמדו כמזכיר ארגון עובדי התע"א, את עובדי התע"א, משאבי התע"א ומאגרי המידע שלה, לפריימריס שלו בליכוד, והסיע אלפי עובדים לקלפיות הפריימריז בליכוד, תוך השבתתם מעבודה וגרימת נזק עצום לתע"א בגודל 210 מיליון ש"ח, בחישוב לפי דברי חיים כץ בנאום פרידה מהעובדים, כי יום עבודה קלנדרי אחד של התע"א ערכו 70 מיליון ש"ח. מבקרי המדינה לינדנשטראוס ושפירא כתבו שהנזק האדיר עקב השבתת התע"א, והשימוש בעובדיה ומשאביה לצרכיו הפוליטיים של כץ, יכולים להיחשב כתרומה עצומה בשווי-כסף מתאגיד, האסורה לפי החוק, אך ח"כ חיים כץ והנהלת התע"א "ציפצפו" עליהם. ראוי כי המשטרה, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה יחקרו את השחיתות החמורה הזו, כפי שח"כים אחרים נדונו למאסר על עבירות בחירות! יש להם חומר רב על כך מהתקשורת וממקורות נוספים! להשוואה: ח"כ לשעבר נעמי בלומטל נדונה למאסר על 12 אלף ש"ח בלבד שתרמה לחברי מרכז הליכוד שבחרו אז את הח"כים, באירוחם בבית מלון!
השחיתות הגדולה בתע"א  |  01.12.15
2.
חטיבה אזרחית וחטיבת בדק מטוסים
לסגור במידית . אין עבודה לאלפי עובדים שם. 2 החטיבות מפסידות מאות מליוני ש״ח מזה שנים. אבל לאף אחד אין ביצים להתעמת עם הוועד ושלוחותיו. מי שמנסה - הולך הביתה תוך חודשים ספורים. וחבל - זה מפעל לתפארת עם עובדים מדהימים וחכמים ויכולת מדהימה , שנתקע איפוא שהוא בסגירת הלביא.
שולץ  |  30.11.15
1.
איות המילה "נדרשת"
כיודע למר יוסי וייס היקר המילה "נדרשת" מתחילה ב"נ" ומסתיימת ב"ת" פרוש למנהל: נושאים לביצוע: -רפי מאור ימונה למנהל "מוזיאון התעשייה האווירית" ויעבוד בעיקר על הפרק "רפי מאור", לפני שכולכם תהפכו להיסטוריה. -אתה מר וייס היקר הפשל שרוולים (כדי שהחורף שהתחיל לא ימשיך לנצח) ו"מצא" תותח שווק. -והחשוב מכל רד לשטח ואתר מהר מי "תורם" ומי "סותם"! את כל אלו שסותמים לכם את הדרך לעתיד שים על הטיל הכי מתקדם שיש לכם ושלח אותם ל-קי.. מט.
אלביטון , חיפה  |  30.11.15