אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת אבנט רכיבים משכה את הבקשה לפירוק קומפס נטוורקס צילום: אתר החברה compass

חברת אבנט רכיבים משכה את הבקשה לפירוק קומפס נטוורקס

אבנט רכיבים הגישה בקשת פירוק לבית המשפט בלוד בטענה שקומפס חייבת לה 790 אלף שקל - אך משכה אותה

01.12.2015, 17:49 | מאיר אורבך ותומר גנון

חברת אבנט רכיבים הגישה לבית המשפט המחוזי בלוד בקשת לפרק את חברת ההיי טק הישראלית קומפס נטוורקס (Compass) מנתניה. החברה ביקשה למנות את עוה"ד רועי אהרוני וליאור מזור למפרקים זמניים. עדכון: היום (ו') משכה החברה את הבקשה נגד קומפס.

קראו עוד בכלכליסט

למרות שפיטרה באוקטובר האחרון כ-30 עובדים, מקורבים לקומפס הכחישו שמצבה הכלכלי קשה ושהיא על סף סגירה. החברה גייסה עד היום סכום עתק של 142 מיליון דולר, שיירד לטימיון במידה ובקשת הפירוק תתקבל. המשקיעה הגדולה בה היא קרן הון הסיכון הישראלית פיטנגו.

אהרון מנקובסקי שותף ומנהל פיטנגו, צילום: אוראל כהן אהרון מנקובסקי שותף ומנהל פיטנגו | צילום: אוראל כהן אהרון מנקובסקי שותף ומנהל פיטנגו, צילום: אוראל כהן

לטענת אבנט, קומפס חייבת לה 790 אלף שקל בגין רכיבים שסופקו ולא התקבלה תמורה עבורם. אבנט טוענת גם כי החברה חיפשה לאחרונה משקיע ולא הצליחה לגייס כזה, ולכן היא חוששת שלא תקבל את חובה. יתרה מזאת, אפילו אם היה נמצא משקיע הוא היה מסדיר את חובו לעובדים אך לא לספקי החברה. אבנט טוענת שקומפס ביקשה שיוענק זמן נוסף לפירעון החוב, אבל לא הציעה דבר מעבר לכך. התובעת טוענת גם שידוע לה שלחברה חובות נוספים של מאות אלפי שקלים לספקים אחרים.

קומפס הוקמה בשנת 2006 בידי מיכה לאור וד"ר מיכאל מש. המנכ"ל והיו"ר הנוכחי הוא מת'יו ברוס, שנכנס לתפקידו ב־2014. הנהלת החברה יושבת בארה"ב ומרכז הפיתוח ומרבית העובדים נמצאים בנתניה. עד היום גייסה החברה כ־142 מיליון דולר מקרן הון הסיכון הישראלית פיטנגו (המחזיקה הגדולה בקומפס), כמו גם מענקית הטכנולוגיה סיסקו, מקרנות הון הסיכון האמריקאיות Benchmark Capital, Northbridge Venture Partners ו־Marker LLC, מקרן ההשקעות הממשלתית הרוסית RUSNANO וממשקיעים פרטיים.

עם הקמתה התמקדה קומפס בפיתוח טכנולוגיות תקשורת בתחום האופטי. ב־2013 פיטרה כ־30 עובדים במקביל לגיוס של כ־42 מיליון דולר כחלק מאסטרטגיה חדשה, שבמרכזה פיתוח נתב אופטי שמאפשר תקשורת בין שבבים. עם זאת, בשנתיים האחרונות שוק התקשורת עבר להתבסס על תוכנות לניהול רשתות, ועקב כך היא נקלעה לקשיים ועברה להתמקד בפיתוח.

תגיות