אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דסק"ש תקבל דיבדינד של 40 מיליון דולר מאדמה צילום: יונתן בלום

דסק"ש תקבל דיבדינד של 40 מיליון דולר מאדמה

חברת הפתרונות לחקלאות המחוזקת ב-40% על ידי כור שבשליטת דסק"ש, תחלק דיבידנד בסך 100 מיליון דולר כאשר יתרת רווחי החברה לאחר החלוקה עומדת על 900.6 מיליון דולר

06.12.2015, 10:57 | אמיר רוזנבאום

אדמה המוחזקת ב-40% על ידי כור, חברה בשליטה מלאה של דסק"ש, הודיעה היום (א') על חלוקת דיבידנד של 100 מיליון דולר ב-0.72 דולר למניה. יתרת רווחי החברה לאחר החלוקה עומדת על 900.6 מיליון דולר. בנוסף, הודיעה על שיתוף פעולה עסקי בינה לבין חמש חברות אגרוכימיה סיניות מקבוצת כמצ'יינה המחזיקה ב-60% הנותרים.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הסכם השיתוף תהפוך חברת הפתרונות לחקלאות למפיצה הבלעדית של מוצרים מפורמלים של חברות אלה בסין כשהקף המכירות של מוצרים אלה צפוי לעמוד בשנת 2015 על כ-90 מיליון דולר.

חן ליכטנשטיין מנכ"ל אדמה, צילום: נמרוד גליקמן חן ליכטנשטיין מנכ"ל אדמה | צילום: נמרוד גליקמן חן ליכטנשטיין מנכ"ל אדמה, צילום: נמרוד גליקמן

מהלך זה צפוי להעניק לאדמה גישה למאות רישויים מקומיים שירחיב בצורה משמעותית את הפלטפורמה המסחרית שלה בסין ובכך תוכל למנף את תשתית ההפצה המשולבת כדי להביא את סל המוצרים שלה לשוק הסיני, השוק החקלאי השלישי בגודלו בעולם.

חמש החברות אשר ישתפו פעולה עם אדמה – הוביי סנונדה, ג'יאנגסו אנפון, שנדונג דאצ'נג, אנהוי כמיקל וג'יאמוסי היילונג אגרוכמיקל -- נמצאות בשליטת סינאק (CNAC) החטיבה האסטרטגית העסקית של כמצ'יינה ובעלת השליטה באדמה.

אדמה פתרונות לחקלאות היא חברה המספקת פתרונות להגנת הצומח שאינם מוגני פטנט. לחברה סל מוצרים של קוטלי עשבים, חרקים ופטריות המסייעים לחקלאים ברחבי העולם להגדיל את תפוקת היבולים שלהם על ידי מניעה או הגבלה של עשבים, חרקים ומחלות הפוגעים ביבולים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות