אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פולקסווגן: מספר המכוניות שנפגעו מההונאה - נמוך בהרבה מהאומדן הראשוני צילום: בלומברג

פולקסווגן: מספר המכוניות שנפגעו מההונאה - נמוך בהרבה מהאומדן הראשוני

בנובמבר הודתה פולקסווגן שכ-800 אלף מרכביה מעורבים בפרשת הזיהום דיזלגייט, אולם היום דיווחה שמבדיקה מחודשת עולה שרק כ-36 אלף מכוניות היו מעורבות

09.12.2015, 15:36 | שירות כלכליסט

פולקסווגן הודיעה היום כי בחקירות שמנהלת החברה לגבי תרמית רמות הפליטה של רכביה, התגלה כי מספר הרכבים שמעורבים בפועל בתרמית נמוך בהרבה מהאומדן הראשוני ושהחברה כבר לא צופה לפגיעה של 2 מיליארד יורו (2.18 מיליארד דולר) בהכנסותיה בשל הפרשייה.

קראו עוד בכלכליסט

בנובמבר הודתה פולקסווגן שסיפקה נתונים מסולפים לגבי תצרוכת הדלק ורמות פליטת הפחמן הדו חמצני של כ-800 אלף מרכביה, מה שגרם לשערוריית זיהום האוויר בידי רכבים לתפוח מעבר לשערורייה הראשונית שבה נתגלה כי החברה הונתה את הציבור לגבי רמות פליטות תחמוצות החנקן ברכבי הדיזל שלה.

 אולם על פי יצרנית הרכבים מגרמניה היום, מבדיקות שערכה, רק כ-36 אלף מכוניות היו מעורבות בהונאה.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

"בעקבות חקירה פנימית רחבת היקף ומדידות, ברור כעת שכמעט כל הדגמים המעורבים עומדים בדרישות הפליטה הנכונות", הודיעה החברה והוסיפה כי ניתן למכור ללא חשש דגמים אלו.

פולקסווגן אמרה כי גם נתוני תצרוכת הדלק של הרכבים שיצאו ממפעלה לאחרונה לא שונו בניגוד לחוק.

"במהלך המדידות החוזרות שערכה החברה, נמצאו סטיות קלות בתשעה דגמים בלבד של פולקסווגן. השאלה עד כמה קטנה תהיה המכה פיננסית שנספוג תלויה במדידות החוזרות", נאמר בהצהרת החברה.

החקירה לגבי שיעור הפליטה של רכבי פולקסווגן נפרדת משערורייה גדולה בהרבה שבמרכזה ניצבת החברה, הנובעת מהונאות שביצעה במבדקי פליטת תחמוצות חנקן מרכבי הדיזל שלה.

תגיות