אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב הוכרע: השכר של גיל שרון לא יאושר צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

הקרב הוכרע: השכר של גיל שרון לא יאושר

דוד אדרי שחקן הנוסטרו והמחזיק הפרטי הגדול במניות דסק"ש שלח את התנגדותו לחבילת התגמול אתמול. ההתנגדות לשכרו של גיל שרון גרמה לדסק"ש לדחות את אסיפת בעלי המניות שתוכננה להיום

10.12.2015, 11:29 | גולן חזני

ההתנגדות לשכרו של גיל שרון גרמה לדסק"ש לדחות את אסיפת בעלי המניות שתוכננה להיום ב-14:00 בצהריים. מועד האסיפה החדש נקבע ל-21 בדצמבר.

ל"כלכליסט" נודע כי הצדדים מנסים להגיע במהירות להסכמות בנוגע לחבילת השכר.

קראו עוד בכלכליסט

מי שהפך את התמונה היה דוד אדרי, שחקן הנוסטרו, ששלח את כתב ההצבעה שלו למשרדי החברה אתמול בצהריים. אדרי שמחזיק כ־4% ממניות החברה הצביע נגד. המוסדיים שמחזיקים במניות הם בעלי עשיריות האחוז ואילו המצביעים הפרטיים לא צפויים ברובם להגיע. אדרי הוא זה שהוביל את המאבק של בעלי מניות המיעוט באי.די.בי פתוח (החברה־האם של דסק"ש) נגד בעל השליטה אדוארדו אלשטיין שביקש להקטין במידה ניכרת את הצעות הרכש, וניצח.

דוד אדרי דוד אדרי דוד אדרי

ההצבעה של אדרי והצבעות נוספות שהגיעו לחברה הביאו את אנשי הדירקטוריון, אלשטיין ושרון עצמו, לקחת צעד אחורנית. ל"כלכליסט" נודע כי אמש החל מו"מ קדחתני בין מחזיקי האג"ח לשרון, באמצעות מתווכים, בניסיון לגבש הסכם שכר חדש בעל תמהיל שונה שיכלול מספר נמוך מאוד של מניות בחברות־הבנות.

באותה העת חלק מחברי דירקטוריון דסק"ש שכנראה הבינו בעקבות הביקורת העזה שעוררה חבילת השכר כי שגו בתמיכה בה, הבהירו כי ישקלו מחדש את עמדתם אם האסיפה לא תאשר את השכר. איומי מחזיקי האג"ח בראשות הנאמן מרב אורן־עופר, אלטשולר שחם המחזיק הגדול, וגיא גיסין, היועץ המשפטי, עשו את שלהם, וחלק מהדח"צים הודיעו כי לא יסתכנו בתביעות אישיות. גם שרון הבין שסיפור החוזה החריג שחתם גמור, והוא ייאלץ להיפרד מהחלום לחבילת שכר של יותר מ־70 מיליון שקל לחמש שנים.

עתה נותר לראות אם היום עד מועד האסיפה בשעה 14:00 יגיעו הצדדים להסכם חדש. אם לא, יש אפשרות מעשית שהאסיפה תידחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות