אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שנכשלו למחוק את דורי בניה: כצמן וסגל בהצעת רכש לדורי קבוצה צילום: עמית שעל, אוראל כהן

אחרי שנכשלו למחוק את דורי בניה: כצמן וסגל בהצעת רכש לדורי קבוצה

אחרי שנכשלו בשתי הצעות רכש לחברה הנכדה דורי בניה, הפעם הם מנסים למחוק את דורי קבוצה, חברת האם של דורי בניה שבה הם מחזיקים 85% באמצעות חברת גזית גלוב

13.12.2015, 10:57 | אורן פרוינד

אנשי העסקים חיים כצמן ודורי סגל, בעלי השליטה בחברת הנדל"ן הגלובלית גזית גלוב, מנסים בפעם השלישית למחוק מהמסחר בתל אביב את חברת דורי בניה, הזרוע החלשה שלהם בקבוצה. אחרי שנכשלו בשתי הצעות רכש לחברה הנכדה דורי בניה, הפעם הם מנסים למחוק את דורי קבוצה, חברת האם (84%) של דורי בניה שבה הם מחזיקים (85%) באמצעות חברת גזית גלוב ישראל (פיתוח) הפרטית.

קראו עוד בכלכליסט

 דורי סגל וחיים כצמן דורי סגל וחיים כצמן  דורי סגל וחיים כצמן

גזית גלוב ישראל הגישה היום הצעת רכש מלאה למניות הציבור (15%) בחברת דורי קבוצה במחיר של 50 אגורות למניה וסכום כולל של 17.6 מיליון שקל. בניגוד למרבית הצעות הרכש שבהן המחיר שמציעה החברה לרכוש את המניות מגלם בתוכו פרמיה על מחיר השוק, ההצעה של גזית גלוב מוגשת במחיר הנמוך ב-7.2% ממחיר הסגירה של מניית דורי קבוצה ביום חמישי האחרון בבורסת תל אביב. הסיבה למחיר הנמוך היא הפסד של 100 מיליון שקל שרשמה דורי קבוצה מתחילת השנה ותזרים שלילי מפעילות שוטפת של 142 מיליון שקל. פסגות מחזיקה מחצית (7%) ממניות הציבור בדורי קבוצה.

למעט האחזקה בדורי בניה, דורי קבוצה מחזיקה במספר פעילויות נוספות: תחנת הכוח דוראד, חברת רום גבס פרטית, חברת רונסון הפולנית ומספר יזמויות בתחום הנדל"ן בישראל. דורי בנייה עלתה בשנה שעברה לכותרות לאחר שגילתה סטיות של 445 מיליון שקל באומדני העלויות שלה והביאו אותה לבצע תיקון לאחור בדוחות הכספיים. גזית גלוב כבר הזרימה 625 מיליון שקל לתוך שתי החברות דורי בניה ודורי קבוצה מאז התגלו ההפסדים העמוקים שנה שעברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות