אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלטשולר שחם ניהל מגעים להשקעה באפריקה דרך קרן של חזי בצלאל צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אלטשולר שחם ניהל מגעים להשקעה באפריקה דרך קרן של חזי בצלאל

מדובר בהשקעה של עד 100 מיליון שקל בקרן דואט־מרתון, שהוקמה במשותף על ידי דואט הבינלאומית ומרתון קורפוריישן שבבעלות בצלאל. הקרן מתכננת לגייס 300 מיליון דולר, מחצית מהסכום מגופים בישראל והיתרה בקרב מוסדיים אירופיים

14.12.2015, 19:17 | גולן חזני

בית ההשקעות אלטשולר שחם מסמן את אפריקה כיעד הבא. ל"כלכליסט" נודע כי אלטשולר שחם ניהל מגעים להשקעה של 100-50 מיליון שקל בקרן דואט־מרתון אפריקה. קרן זו הוקמה במשותף על ידי קרן דואט הבינלאומית, המנהלת 5.5 מיליארד דולר, מתוכם 140 מיליון דולר באפריקה, וחברת מרתון קורפוריישן שבבעלות איש העסקים הישראלי חזי בצלאל.

קראו עוד בכלכליסט

דואט מנוהלת על ידי המייסד היהודי צרפתי הנרי גבאי, והיא פעילה במערב אפריקה ובדרומה ואילו בצלאל הנו בעל קשרים עסקיים ענפים במזרח אפריקה. החבירה אליו נועדה לנצל את היתרון שלו בחלק זה של היבשת. מספר גופים מוסדיים נוספים מתכוונים להשקיע בקרן, אבל ככל הנראה חברות הביטוח הגדולות אינן ביניהן ברובן. דואט ובצלאל הסתובבו בחודשים האחרונים בין חברות הביטוח ובתי ההשקעות בארץ במגמה לגייס כספים לקרן. המטרה של הקרן היא להגיע לגיוס של 300 מיליון דולר, מחציתם בישראל ומחציתם בקרב מוסדיים אירופים.

גלעד אלטשולר, צילום: נמרוד גליקמן גלעד אלטשולר | צילום: נמרוד גליקמן גלעד אלטשולר, צילום: נמרוד גליקמן

במצגת למוסדיים נאמר כי חמש מתוך 10 המדינות הצומחות בעולם מצויות באיזור שמדרום לסהרה (סאב סהרה) באפריקה, והבנק לפיתוח אפריקה צופה כי ב־2015 תהיה צמיחה של 5% באיזור זה. המדינות שבהן מתכוונת הקרן להשקיע הן מדינות מזרח אפריקה ובעיקר רואנדה, אתיופיה, טנזניה, אוגנדה ומדינות מערב אפריקה כמו חוף השנהב, סנגל טוגו וקמרון, גאנה ומוזמביק. הקרן תשקיע את כספיה בעיקר בחברות תעשייה בשווי של עד 100 מיליון דולר, חברות בינוניות, בתחומי הקמעונאות והצריכה, חברות מזון ומשקאות, תחום השירותים הפיננסיים, שירותי בריאות תרופות ועוד.

בצלאל, שהוא הבעלים בארץ של ספקית האינטרנט והתקשורת הטלפונית 018 אקספון, פועל באפריקה כבר 30 שנה ולקבוצה שבבעלותו יש סניפים בעשר מדינות — בהן קניה, אתיופיה, רואנדה ודרום אפריקה. דואט נוסדה על ידי גבאי ב־2001 ויותר מ־70% מלקוחותיה הם גופים מוסדיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
אני קורא ונדהם על סיכון כסף ציבורי בהרפתקאה נוראית
קראתי ונדהמתי!!!-בתום קריאת הכתבה,חיפשתי בגוגל מידע על חזי בצלאל,השם היה מוכר. התוצאות בגוגל הדהימו אותי!-שימו לב: מסתבר שהאיש הונה את המדינה במכרז על הרשתות הסלולריות,כאשר מסר למדינה שייק עבור הזכיון-שלא כובד בבנק,רשום שהוא ידוע באפריקה כסוג של הרפתקן בעסקאות נשק מפוקפקות,וכנגדו עומדות תביעות משפטיות על מצגי שווא ומה לא? ואני שואל רק שאלה אחת את הקרן שהולכת להפקיר מאה מיליון שקל מכספי הציבור באיש הזה: לא בדקתם על האיש בגוגל? אני בדקתי וזהו רק חלק מהרקורד הבעייתי של האיש הזה.והכל כתוב בגוגל!!. מדהים.,
איתי ברנובסקי , הרצליה  |  15.12.15