אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקסלמד השלימה גיוס ראשוני של 115 מיליון דולר צילום: יח"צ

אקסלמד השלימה גיוס ראשוני של 115 מיליון דולר

הקרן תשקיע בחברות מכשור רפואי בעלות מערכי שיווק ומכירה משמעותיים בארה"ב ואירופה, כמו גם ביצירת חברות חדשות בתחומים בהם אין כיום כל פתרון רפואי

16.12.2015, 16:29 | מאיר אורבך

קרן ההשקעות במכשור רפואי אקסלמד, השלימה גיוס ראשוני של 115 מיליון דולר מתוך קרן של כ-250 מיליון דולר. הידיעה על הגיוס הראשוני נחשפה בכלכליסט. המשקיעים בגיוס הראשוני הם ישראלים ובראשם משפחת ארקין שהשקיעה עשרות מיליוני דולרים, קבוצת מגדל שהיא משקיעת עוגן בקרן ומשקיעים מוסדים נוספים. את הקרן ינהל ד"ר אורי גייגר, מייסד ושותף מנהל באקסלמד. 

קראו עוד בכלכליסט

מאז הקמתה ב-2009 ביצעה אקסלמד כ-18 השקעות בחברות מכשור רפואי, כולל מכירה והנפקה של ארבע מתוכן. כיום מנהלת אקסלמד כ-140 מיליון דולר בתחום המכשור הרפואי באמצעות שתי קרנות. קבוצת מגדל הינה השותפה המרכזית בקרן אקסלמד 2 שהוקמה ב-2011, לצד משפחת ארקין.

ד"ק אורי גייגר, אקסלמד, צילום: יח"צ ד"ק אורי גייגר, אקסלמד | צילום: יח"צ ד"ק אורי גייגר, אקסלמד, צילום: יח"צ

הקרן תשקיע בחברות מכשור רפואי בעלות מערכי שיווק ומכירה משמעותיים בארה"ב ואירופה, ותשביח אותן לחברות בצמיחה גבוהה על ידי מיזוג טכנולוגיות חדשניות שפותחו בעיקר בישראל.

בין החברות בהן יושם המודל בהצלחה נמנות אנדוצ'ויס, שמוזגה עם Peer medical הישראלית ב-2013 והונפקה ב-2015 בבורסת NYSE לפי שווי של 378 מיליון דולר; OIS שמוזגה ב-2009 עם MediVision הישראלית ונמכרה ב-2011 ל-Merge Healthcare; ו-VOLCANO, בה השקיעה אקסלמד בשנת 2014 והייתה פעילה בהליך מכירתה לפיליפס העולמית בדצמבר 2014 בסך כולל של 1.2 מיליארד דולר. בנוסף תשקיע הקרן גם ביצירת חברות חדשות בתחומים בהם אין כיום כל פתרון רפואי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות