אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות צניחת הנפט: מודי'ס הכניסה את נובל אנרג'י לרשימת מעקב

בעקבות צניחת הנפט: מודי'ס הכניסה את נובל אנרג'י לרשימת מעקב

חברת הדירוג הכניסה את שותפתה של חברת דלק הישראלית במאגרי הגז, לרשימת מעקב עם השלכות שליליות ביחד עם 28 חברות נפט אמריקאיות נוספות שסובלות ממחיר הנפט הנמוך

20.12.2015, 17:03 | אורן פרוינד

חברת הדירוג הבינלאומית מודי'ס (Moodys) הכניסה בשבוע שעבר את דירוג האשראי של חברת נובל אנרג'י לרשימת מעקב עם השלכות שליליות. נובל אנרג'י, שמדורגת על ידי מודיס ב-Baa3 (מקביל ל-BBB מינוס של s&p), היא שותפתה של חברת דלק הישראלית במאגרי הגז תמר לווייתן ותנין.

קראו עוד בכלכליסט

דירוג האשראי של החברה נכנס לרשימת מעקב ביחד עם 28 חברות נפט אמריקאיות נוספות שסובלות ממחיר הנפט הנמוך. דלק מחזיקה גם מניות של נובל אנרג'י בשווי של כ-150 מיליון שקל כחלק מהאסטרטגיה שלה לנצל את מחיר הנפט הנמוך ולהשקיע בחברות נפט בינלאומיות.

אלא שהמחיר הנמוך של הנפט, שנמצא היום ברמה של 35 דולר ואינו מראה סימנים של התאוששות בקרוב, ממשיך לפגוע בתזרים המזומנים של החברה שמנייתה איבדה 40% מערכה בשנה האחרונה לשווי של 13.27 מיליארד דולר.

מנכ"ל נובל אנרג מנכ"ל נובל אנרג'י, דיוויד סטובר מנכ"ל נובל אנרג

"תנאי התעשייה נחלשו עם ירידת מחיר הנפט והגז הטבעי" הסביר פיט ספיר, סגן נשיא בכיר במודי'ס, את המהלך. "חברות הנפט יסבלו מתזרים מזומנים חלש יותר עם קושי למכור נכסים ועם גישה מוגבלת לשוקי הון בעולם".

דלק החלה להשקיע בנובל במחצית הראשונה של 2015 כחלק מתכנית רכישות של מיליארד שקל בחברות נפט בינלאומיות, בין היתר נובל וחברת וודסייד האוסטרלית. ברבעון השלישי של 2015 דלק רשמה הפסד של 336 מיליון שקל על ההשקעות האלו ובמידה ומחיר הנפט ימשיך להיות נמוך היא צפויה להמשיך ולבצע הפחתות על השקעות אלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות