אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רק שני דירקטורים באי.די.בי תמכו בשכרו של גיל שרון צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

רק שני דירקטורים באי.די.בי תמכו בשכרו של גיל שרון

שני דירקטורים נמנעו ואחד התנגד, וכך שכר המנכ"ל החדש בדסק"ש עבר ברוב זעום בדירקטוריון החברה־האם. היום יתכנסו בעלי המניות בדסק"ש כדי להצביע על ההסכם של שרון, ועל פי הערכות, הסיכוי שהוא יעבור נמוך

21.12.2015, 06:41 | גולן חזני

אסיפת בעלי המניות של דסק"ש תצביע היום ב־14:00 על אישור הסכם השכר החדש של גיל שרון, המנכ"ל הנכנס. על פי הערכות, הסיכוי שהאסיפה תאשר את ההסכם נמוך מאוד. בינתיים, דירקטוריון אי.די.בי תמך, ברוב זעום, בהסכם השכר של שרון אתמול. בהצבעה הקודמת, שהתקיימה לפני כשבועיים, בעל המניות הפרטי הגדול ביותר, דוד אדרי (4%), הצביע נגד ההסכם ואילץ את החברה ובעל השליטה אדוארדו אלשטיין לדחות את האסיפה להיום.

קראו עוד בכלכליסט

מקורבים לאדרי אמרו כי הוא לא שלח במתכוון את ההצבעה שלו יום לפני ההצבעה (כפי שנהג בהצבעה הקודמת), כדי לא להסגיר את כוונותיו. אדרי הבהיר בשיחות עם שרון כי יסכים רק למתן אופציות, ועל פי הערכות זו עמדתו גם לאחר תיקון ההסכם. בעלי מניות אחרים הם קרן ברוש ואילו המוסדיים מחזיקים במניות בעשיריות האחוז בלבד. אם אסיפת בעלי המניות תסרב לאשר את ההסכם, הנושא צפוי לחזור לדירקטוריון החברה.

מימין: גיורא ענבר, דח"צ באי.די.בי שהתנגד לשכר של שרון; גיל שרון, המנכ"ל המיועד של דסק"ש; אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי; דוד אדרי, שמחזיק ב־4% מדסק"ש ויכריע את הכף היום, צילום: עמית שעל, אוראל כהן מימין: גיורא ענבר, דח"צ באי.די.בי שהתנגד לשכר של שרון; גיל שרון, המנכ"ל המיועד של דסק"ש; אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי; דוד אדרי, שמחזיק ב־4% מדסק"ש ויכריע את הכף היום | צילום: עמית שעל, אוראל כהן מימין: גיורא ענבר, דח"צ באי.די.בי שהתנגד לשכר של שרון; גיל שרון, המנכ"ל המיועד של דסק"ש; אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי; דוד אדרי, שמחזיק ב־4% מדסק"ש ויכריע את הכף היום, צילום: עמית שעל, אוראל כהן

בשבועיים האחרונים התנהל מו"מ בין שרון ומחזיקי האג"ח של דסק"ש, שבמהלכו הסכים שרון לוותר על 40% מהמרכיב ההוני של המניות בחברות־הבנות סלקום ושופרסל. חבילת השכר של שרון בחמש השנים הקרובות עומדת כעת על 59 מיליון שקל לעומת 71 מיליון שקל לפי ההסכם המקורי. עם זאת, חלק נכבד מבעלי המניות מקרב הציבור עדיין סבורים כי השכר מנופח מדי לחברה ציבורית.

האחים של אלשטיין לא השתתפו בהצבעה

 

ישיבת דירקטוריון אי.די.בי נמשכה שעות ארוכות אתמול ואלשטיין ניסה לשכנע את הדירקטורים להצביע בעד הסכם השכר של שרון וטען כי מדובר במהלך קריטי עבור אי.די.בי.

בסופו של מסע השכנועים, אלשטיין וסאול צאנג הצביעו בעד, רוני בראון, שמונה על ידי אלשטיין, והדח"צית אלינה פרנקל נמנעו, ואילו הדח"צ גיורא ענבר התנגד. אלשטיין היה נחוש להציג החלטה חיובית בהצבעה היום. זאת משום, שעל פי הערכות, בלי הקולות של אי.די.בי לא היה את מספר הקולות הדרוש לשם חוקיות האסיפה היות ורוב המחזיקים הם פרטיים ולא מגיעים לאסיפות.

חברי הדירקטוריון החדשים שצירף אלשטיין, אחיו אלחנדרו אלשטיין, אחותו דיאנה אלשטיין־דן ושולם לפידות, לא השתתפו בהצבעה.

זאת בעקבות סיכום עם הדח"צים של החברה כי המינוי שלהם יאושר בתנאי שהם לא יצביעו. להצבעה של דירקטוריון אי.די.בי עשויות להיות השלכות על הדירקטורים של החברה־הבת דסק"ש, כשבהיעדר תמיכה גורפת בדירקטוריון החברה־האם הם עלולים לחשוש מלאשר את ההסכם החדש.

"כל מה שמצפים ממני זה לומר הן"

אתמול נחשף ב"כלכליסט" כי הדח"צ מאיר שני התפטר מדירקטוריון אי.די.בי על רקע הסכם השכר ולאחר שלפי טענתו, אלשטיין הודיע באיחור על מינויו של שרון לדירקטוריון אי.די.בי. שני אמר אתמול ל"כלכליסט" כי "זו זכותו של אלשטיין למנות אנשים שנאמנים לו. אלשטיין לא ישראלי ויכול להיות שהוא לא הרגיש שאנשים יהיו נאמנים לו בהצבעות קריטיות. עם זאת, הייתי שלם עם המינוי של אלחנדרו ושל שולם, אבל יש לי הסתייגות ממינוי אחותו". בנוסף, ל"כלכליסט" נודע כי שני שיגר מכתב חריף לאלשטיין על רקע ההתפטרות, אבל אי.די.בי לא פרסמה את תוכנו. שני אמר כי הסיבה לכך היא שהמכתב כלל היבטים אישיים.

שני התייחס גם למינוי של שרון: "כאשר בא בעל מניות שיש לו רוב בחברה וקובע תנאים למנהל, צריך להבין שהשיקול שלו ענייני וזו זכותו. עם זאת, מאוד הפריע לי שהמינוי לא הובא לאישור הדירקטוריון של אי.די.בי, שום דיון לא נערך בנושא, ושאלות כמו מה התכונות הדרושות למנכ"ל של חברת אחזקות לא נשאלו. שרון הוא אדם מאוד מוכשר, ועדיין, היה צריך לקיים דיון אם אדם מאוד מוכשר במערכת אופרטיבית מתאים לניהול חברת אחזקות. אני אומר את זה בלי הסתייגות מגיל, שיכול לעזור לסלקום ולשופרסל בבניית תוכנית אסטרטגית.

"כשהביאו את הנושא לדיון באי.די.בי, זה היה אחרי שהוא כבר ויתר על חלק מתנאיו. אז או שהיינו מקבלים את זה כמו שזה או שלא מקבלים. הבנתי שהכל הוחלט וכל מה שמצפים ממני זה לומר הן. אני רואה את עצמי כדירקטור שצריכים להתייעץ איתו לפני שמחליטים ולא אחרי". לגבי גובה שכרו של שרון אמר שני כי "השכר הזה הוא מאוד גבוה, בכל קנה מידה. גם השכר השוטף, גם המניות וגם הבונוס. לא יודע מה הניע אותם להחליט על השכר הזה. נכון שהוא מונה בדסק"ש, אבל דה פקטו זה מינוי לאי.די.בי, כי אין שום הצדקה להחזיק מטה נפרד באי.די.בי".

אלשטיין מפנק: לפידות יקבל מניות בשווי 16 מיליון שקל

אי.די.בי פתוח דיווחה על הסכם השכר של שולם לפידות, נציגו של בעל השליטה אדוארדו אלשטיין בישראל והאיש החזק בחברה. לפידות, שהעתיק את מקום מגוריו מארגנטינה לישראל בשל פעילותו באי.די.בי, יקבל כ־8.8 מיליון מניות של אי.די.בי פתוח (1.33%) ששוויין כיום עומד על 16 מיליון שקל.

שולם לפידות, צילום: עמית שעל שולם לפידות | צילום: עמית שעל שולם לפידות, צילום: עמית שעל

המניות יינתנו ללפידות בחמש מנות שנתיות החל מסוף החודש, בכל 31 בדצמבר, עד 2019.

המניות יינתנו על ידי חברת דולפין הפרטית, שבאמצעותה מחזיק אלשטיין בשליטה באי.די.בי, ולא על ידי אי.די.בי עצמה. לפידות יוכל למכור את המניות בחזרה לדולפין החל מ־2020. אלשטיין מחויב לדווח על המניות מאחר שמדובר במניות של החברה ולפידות הנו בעל עניין ודירקטור בחברות־הבנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות