אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יידחה עד סוף 2016 רישום הנקודות שצבר הנהג בחידוש הרישיון צילום: גדי קבלו

יידחה עד סוף 2016 רישום הנקודות שצבר הנהג בחידוש הרישיון

ועדת הכלכלה נענתה לבקשת משרד התחבורה לעכב בשנה את יישום ההחלטה עקב בעיה טכנית ואישרה את התיקון לקריאה שנייה ושלישית

22.12.2015, 12:54 | תומר הדר

ועדת הכלכלה אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית את את תיקון פקודת התעבודה, כך שציון מספר הנקודות שצבר נהג יופיע ברישיונו רק בסוף שנת 2016.

במקור מדובר ביוזמה שמטרתה היא לאפשר לכל נהג לדעת כמה נקודות צבר בגלל עבירות תנועה – שהיתה אמורה להיכנס לתוקף כבר השנה. לדברי ח"כ יעקב פרי, שמילא את מקום יו"ר הוועדה, משרד התחבורה מבקש לעכב את ההליך עד תום השנה עקב בעיה טכנית, שגרמה להצגה של מידע שגוי לציבור בנוגע לעבירות תנועה שנצברו. בפועל, החובה להציג את מספר הנקודות שנהג צבר ברישיון הנהיגה נכנסה לתוקף בפברואר השנה, אבל בנובמבר הופסק הרישום עקב אותה בעיה.

אילוסטרציה, צילום: עידו ארז אילוסטרציה | צילום: עידו ארז אילוסטרציה, צילום: עידו ארז

ההארכה שניתנה עד תום השנה הבאה מיועדת לאפשר לרשות הרישוי ולמשרד התחבורה להיערך בהתאם מבחינה לוגיסטית כדי להציג כראוי את הנקודות שצבר כל נהג.

לדברי עו"ד חוה ראובני, סגנית היועצת המשפטית של משרד התחבורה, בשל מורכבותו של המידע התקבלו נתונים שגויים שגרמו לנהגים לחשוב שקיבלו נקודות בשל עבירות תנועה, למרות שהדבר לא קרה בפועל. "ב-2015 היו מעט חידושי רישיון אך בשנת 2016 צפויים כחצי מיליון חידושים שיגרמו לשגיאות רבות שמשרד התחבורה מבקש למנוע, לכן מבקש המשרד הקפאה של החוק כדי לטפל במערכות הממוחשבות האחראיות על רישום הנקודות".

תגיות