אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קים דוטקום יוסגר לארה"ב צילום: בלומברג

קים דוטקום יוסגר לארה"ב

בית משפט בניו זילנד קבע היום שמייסד אתר ההורדות מגהאפלוד יעמוד לדין בארה"ב. ההאשמות נגדו: עבירות פליליות של הפרת זכויות יוצרים, הונאה והלבנת כספים. דוטקום הודיע שיערער על ההחלטה

23.12.2015, 12:23 | עומר כביר
היזם ומייסד אתר ההורדות מגהאפלוד, קים דוטקום, יוסגר לארה"ב – כך קבע היום בית משפט בניו זילנד. דוטקום הודיע שבכוונתו לערער על ההחלטה. אם יושלם תהליך ההסגרה צפוי דוטקום לעמוד לדין על עבירות של פליליות של הפרת זכויות יוצרים, הונאה והלבנת כספים.  

קראו עוד בכלכליסט

דוטקום השיק את מגהאפלואד ב-2005, והאתר צמח במהרה למקור פופולרי להורדת סרטים, סדרות טלוויזיה, שירים ותכנים פיראטיים אחרים. החגיגה הגיעה לסיומה ב-2012, כשכוחות אכיפת החוק בניו זילנד, בה התגורר דוטקום מאז 2010, פשטו על אחוזתו המפוארת ועצרו אותו לבקשת ה-FBI. במקביל, הרשויות בארה"ב סגרו את מגהאפלוד והגישו נגד דוטקום כתבי אישום חמורים שבהם נטען שהאתר שהפעיל גרם לבעלי זכויות יוצרים נזקים בסך חצי מיליארד דולר.

הודיע שיערער על ההסגרה, צילום: אי פי איי הודיע שיערער על ההסגרה | צילום: אי פי איי הודיע שיערער על ההסגרה, צילום: אי פי איי

מאז אותו יום גורלי ניהל דוטקום קרב התשה מתמשך נגד רשויות החוק ובתי המשפט בארה"ב ובניו זילנד בניסיון למנוע את הסגרתו ולהביא לביטול האישומים נגדו. ואולם, קרב זה ספג עתה מהלומה קשה עם החלטת בית המשפט להסגירו לארה"ב. לצד דוטקום הורה בית המשפט להסגיר גם שלושה משותפיו להקמת וניהול מגהאפלוד, שצפויים להתמודד בארה"ב עם כתבי אישום דומים. “לארה"ב יש רשימת ראיות מקיפה שתומכת בטענתה", צוטט השופט נבין דאוסון בדיווח של BBC. “הנאשמים לא הצליחו לערער את התיק".

דוטקום עצמו אמר לכתבים מחוץ לבית המשפט שהוא יערער על ההחלטה. מאוחר יותר כתב דוטקום בחשבון הטוויטר שלו: “תודה על תמיכתכם. המאבק נמשך. אני שמח להיות עם הילדים שלי. יש דברים חשובים יותר מזכויות יוצרים". פרקליטו של דוטקום, עו"ד איירה רות'קן, אישר שערעור יוגש בקרוב לבית המשפט העליון של ניו זילנד. “אנחנו מאמינים שבית המשפט טעה בפירוש החוק. לא נעשה צדק", הוא אמר לאתר ארסטכניקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות