אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר: נתניהו וכחלון יציגו לממשלה תוכנית שתקל על עסקים קטנים בתחילת דרכם

מחר: נתניהו וכחלון יציגו לממשלה תוכנית שתקל על עסקים קטנים בתחילת דרכם

הצעת המחליטים שתובא מחר לאישור הממשלה כוללת, בין היתר, הקלות באגרות הממשלתיות שנדרש בעל עסק לשלם בשנתו הראשונה וכן גמישות בכל הנוגע להעסקת עובדים בימיו הראשונים של העסק

26.12.2015, 18:08 | רוני זינגר

ראש הממשלה בנימין נתניהו יביא מחר (א') לאישור הממשלה הצעת מחליטים ובה שורה של הקלות לעסקים קטנים בתחילת דרכם. התוכנית גובשה במשרד ראש הממשלה ביחד עם שר האוצר משה כחלון. 

קראו עוד בכלכליסט

הצעת ההחלטה כוללת מספר נקודות מרכזיות. הראשונה נוגעת להקלה באגרות הממשלתיות שנדרש בעל העסק לשלם בשנה הראשונה, זאת במטרה למנוע מצב שבו העסק משלם תשלומי אגרות עוד בטרם התחיל את פעילותו העסקית וכתנאי לה, ולפעול למצב שבו תשלומי האגרות יבואו רק לאחר שלעסק מחזור כספי ותזרים שוטף.

בנוסף, על פי התוכנית, יותאמו אמצעי האכיפה המינהלית לעסק החדש, מתוך הנחה שעסק חדש עשוי לטעות בשגגה בימיו הראשונים ויש להחיל עליו את הענישה המכבידה רק לאחר שניתנה התרעה הוגנת לתיקון התקלה וכן כדי למנוע מצב שבו עלות הענישה עתידה להוביל לפגיעה אנושה ולאיום על המשך הפעילות העסקית.

בנוסף, ראש הממשלה בתפקידו כשר הכלכלה יעדכן בממשלה על שורה של הקלות בכל הנוגע להעסקת עובדים לעסק חדש שבימיו הראשונים נמצא בתהליך דינמי של הקמה והתארגנות המחייב גמישות בהעסקת העובדים.

רה"מ נתניהו. "רוצים לסייע לעסקים הקטנים", צילום: עומר מסינגר רה"מ נתניהו. "רוצים לסייע לעסקים הקטנים" | צילום: עומר מסינגר רה"מ נתניהו. "רוצים לסייע לעסקים הקטנים", צילום: עומר מסינגר

ההצעה מתייחסת גם לנושא רישוי עסקים - בתיאום עם משרד הפנים תיבדק אפשרות להחלה של חובות מינימליים לעסק חדש והחלה הדרגתית של מלוא החובות. כמו כן, לצד המפרטים המשפטיים יפורסם גם מדריך מעשי שיסייע לעסק החדש בתהליך הקמתו.

כמו כן, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה תפעיל מערך תמיכה שיסייע לעסקים חדשים בהבנה והטמעה של הדרישות הרגולטוריות בתהליך בניית העסק.

בהצעה יש גם התייחסות לקיצור תהליכי תכנון ובנייה במטרה להקל על העסק או קבלת האישור, כאשר הבניין שבו הוא מבקש להקים את העסק כבר נמצא באזור שבו מותרת פעילות עסקית.

ההצעה מגיעה בהמשך לישיבת ממשלה מלפני כחודש, שבמהלכה הנחה נתניהו לגבש תוכנית להקלה על עסקים חדשים בתחילת דרכם. מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר שעמד בראש הצוות שגיבש את התוכנית, אמר: "רוב הכלכלה הישראלית מבוססת על עסקים קטנים ובינוניים. לכל אחד מאיתנו יש חברים בעלי עסקים קטנים וכולם יודעים את האתגרים שהם מתמודדים איתם. ראש הממשלה כשר הכלכלה יביא בקרוב הצעה להקלה דרמטית ברגולציה על עסקים חדשים".

נתניהו אמר בסוף השבוע, כי "אנחנו מקדמים החלטה שתסייע רבות לעסקים הקטנים והבינוניים שמהווים מנוע צמיחה חשוב לכלכלה הישראלית וחשוב לנו לעזור להם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
גמישות במיסוי וסבסוד בהעסקת עובדים. השאר שטויות
עסק בהתחלה מפסיד ואח"כ (במקרה הטוב) מתחיל להרוויח. צריך לאפשר לקזז הפסדים משנים קודמות כנגד רווחים מהשנים הבאות לצרכי מס. אם מישהו הפסיד בשנה הראשונה 100 ובשנה השנייה הרוויח 150, הוא צריך להתמסות על 50 ולא על 150. בנוסף עסקים קטנים צריכים עזרה עם ההשקעה הראשונית - לאפשר פחת מואץ להוצאות הראשונות בעסק קטן. אם המדינה תחליט שבשנים הראשונות היא מבצעת במקום העסק הקטן את ההפרשות לפנסיה ופיטורים של העובדים - היא תעודד העסקה. זה לחשוב על עסק קטן ולעזור לו באמת.
רו"ח  |  26.12.15
לכל התגובות