אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מענקים לקצינים שיעברו לדרום: 70 אלף שקל לקצין, 200 אלף שקל למשפחה צילום: אוראל כהן

מענקים לקצינים שיעברו לדרום: 70 אלף שקל לקצין, 200 אלף שקל למשפחה

כך נחשף היום בוועדה לביקורת המדינה שדנה בהיערכות צה"ל למעבר לבסיסים בדרום. המשפחה שתקבל את הסכום תידרש להתגורר בדרום לפחות חמש שנים

28.12.2015, 14:43 | רוני זינגר

70 אלף שקל לקצין, 200 אלף שקל למשפחה זה הסכום שצה"ל מתכוון להעניק למשפחות אנשי הקבע שיעברו לנגב, כך נחשף היום בוועדה לביקורת המדינה שדנה בנושא העברת בסיסי המודיעין והתקשוב לדרום. הוועדה דנה בנושא היערכות צה״ל למעבר לבסיסים בדרום.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר הוועדה, ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) אמרה כי "חשוב לבדוק את התהליך תוך כדי ביצועו ולא לבכות על הליקויים בדיעבד. זהו מהלך מבורך ומכריע, שאמור להביא לאזור צמיחה כלכלית וחברתית, אך יש להיערך לקליטת אנשי הקבע ומשפחותיהם מבחינת מגורים, ותשתיות חינוכיות, בריאותיות ותחבורתיות. הכיוון חיובי אך ההכרעות הדחופות, תוך שיתוף פעולה בין כל משרדי הממשלה – נחוצות כדי לא לעכב את המעבר בצורה חלקה״.

ח"כ קארין אלהרר ח"כ קארין אלהרר ח"כ קארין אלהרר

תא"ל (מיל.) יוסי ביינהורן, נציג מבקר המדינה אמר כי "זה איננו רק מיזם של מערכת הביטחון אלא בעל משמעות לאומית, רוחבית, לכל המערכות בדרום הארץ. האחריות מתחלקת בין כמה וכמה משרדי ממשלה, ויתכן כי המיזם יתקדם מבחינה מסוימת ויתנהל בעצלתיים מבחינות אחרות". לדבריו, המבקר חשף בדו"ח שלו, עיכוב במקור המימון להעברת יחידות המודיעין והתקשוב לנגב בהיקף של 19 מיליארד שקל. והוסיף כי התמיכה באוכלוסיית משפחות אנשי הקבע בהיקף 3.2 מיליארד שקל שנקבעה ע"י מערכת הביטחון טרם אושרה ע"י האוצר ולכן נוצרה אי-ודאות בהבטחות אלו, וגם חלק מתשתיות התחבורה ההכרחיים טרם החלו, כיוון שטרם סוכם תקציבם.

חזי משיטה, מנהל מעבר צה"ל לנגב במשרד הביטחון, השיב כי כל המימון למיזם אושר ע"י משרד האוצר, בהתאם לביצוע, כתקציב ייעודי – חיצוני לתקציב הביטחון.

משיטה הוסיף כי סוכמה מסגרת כללית בלבד לתמיכה באנשי הקבע: מענקים לקצינים בהיקף של עד 70 אלף שקל שכבר סוכמו וכן מענק של 200 אלף שקל למשפחה שתבחר לעבור דרומה, סכום שאמור להגיע לסיכום עם האוצר עליו בשבוע הקרוב. המשפחה שתקבל את הסכום תידרש להתגורר בדרום לפחות חמש שנים.

משיטה הוסיף כי עד שיושלם המענה התחבורתי הכולל, מממן משרד הביטחון הסעות ישירות לבסיסי הנגב מ-19 מרכזים בארץ.

ח"כ מאיר כהן (יש עתיד) אמר בדיון כי "המעבר של צה"ל לא מעיר את הנגב. נתנו לאנשי הקבע בית בעומר בפחות ממיליון שקל כאשר מחירו למעלה מ-3 מיליון שקל, אך הם ממשיכים לגור במרכז הארץ – וכל הבתים בעומר מושכרים על ידם. לדימונה, ירוחם, באר שבע ואופקים - טרם הגיע ולו איש קבע אחד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בזבוז כסף, את המענק לא צריך לתת לקצינים אלא למורים מצטיינים שעוברים ללמד בדרום
ככה, אם יהיה חינוך טוב בערי הדרום, הנדל"ן יהיה זול והבסיסים יהיו שם, אז גם המשפחות יעברו לשם. ברבע מהסכום הזה הממשלה יכולה לפתוח 8 בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים מצויינות בירוחם, מצפה רמון, ב"ש, להביא לשם את כל הכוכבים של מערכת החינוך לבנות מתקן חדש פירסט קלאס, לתגמל מורים שילמדו שם 6 שנים ברציפות (בשבילם 70 אלף ש"ח זה הרבה יותר מאשר לאנשי קבע שמרוויחים בממוצע פי 2). מי שיהנה מהמענק זה משרתי קבע ראשוני, חבר'ה בני 23-25 שאינם נשואים ואין להם ילדים יעשו 5 שנים באיזור וכשהילדים שלהם יגיעו לגן חובה או לכיתה א' יקחו את הכסף ויעלו למרכז. מכיוון שרוב משרתי הקבע הם בגילאים שבין 25-42, כי מעל גיל 42, הסבירות היא שהם בדרגות גבוהות (סא"ל, אל"מ, תא"ל) בעיקר במפקדות באיזור המרכז. וכהורים צעירים יש להם ילדים בעיקר בגילאי גן בית ספר יסודי ואולי חטיבת ביניים, ההשקעה היא מצומצמת, צריך לעודד לא יותר מ1000 מורים ל8 בתי ספר יסודיים וחטיבה, לתת לכל מורה בעל תואר ראשון 50,000 ש"ח מענק, ומימון לתואר שני בתחום שקשור לחינוך באוניברסיטת בן גוריון על פני 4 שנים.
אסף  |  29.12.15
2.
רס"ר יפרח ממליץ על פנסיה תקציבית !
החיים דבש - למי שיודע לעקוץ: עוד מובטלים זה מצויין כי ירד לו הנדל"ן ואפשר מקינוסים לקנות דירות להשקאה מהרמסים .עוד עובדים זה גם נפלה ככה מממנים לי את הפנסיה והתיולים באולם עם דרקון צרפתי כמובן מסקנה חברים רק פנסיה תקציבית בגיל 40 ועכשיו בריצה כולם לחזור לעבודה כדי לממן לי את הפנסיה רס"ר יפרח ממליץ על פנסיה תקציבית !
תיולים בעולם עם דרקון צרפתי  |  28.12.15