אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפרק יוטרייד: "אחותו של אביב טלמור שולטת בכל עסקיו"

מפרק יוטרייד: "אחותו של אביב טלמור שולטת בכל עסקיו"

בית המשפט הוציא צו עיכוב יציאה מהארץ נגד מעיין טלמור, שיצאה לחו"ל בשבת האחרונה - למקרה שתשוב; המפרק: "היא מסרה פרטים חלקיים בדבר מקום הימצאו המדויק של אחיה"

29.12.2015, 19:14 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

מעין טלמור, אחותו הצעירה של אביב טלמור בעל השליטה בבית ההשקעות יוטרייד שפעילותו הוקפאה על ידי רשות ני"ע בחשד שמדובר בפירמידה, שולטת בכל הפעילות הכספית של קבוצת החברות שהקים אחיה בארץ ומחוצה לה, תוך גישה ישירה לחשבונות הבנק. כך טוען המפרק הזמני של בית ההשקעות, עו"ד אלעד עפארי ממשרד כהן וילצ'יק ושות', בדו"ח ראשוני שהגיש היום (ג') לבית המשפט המחוזי בת"א.  

קראו עוד בכלכליסט

המפרק הזמני, שביקש מבית המשפט להוציא צו עיכוב יציאה מהארץ נגד אחותו של טלמור, טען שהיא שהתה בארץ בימים האחרונים, ויצאה לחו"ל בשבת האחרונה. הבקשה לצו היא למקרה שתשוב. השופט איתן אורנשטיין נעתר לבקשה, והוציא צו עיכוב יציאה מהארץ נגד מעיין טלמור, וכן האריך את הצו שניתן נגד תמר טלמור כהן - אשתו של אביב טלמור.

 

יוטרייד חייבת לכ-350 משקיעים כ-46 מיליון שקל. על פי הדו"ח, בחשבונות החברה יתרות כספים זעומות בסך של כ- 120 אלף שקל בלבד, וכן יתרה שלילית בחשבון פרטי. "מניתוח ראשוני של דפי החשבון אשר נמסרו על ידי בנק הפועלים", כותב המפרק, "התחוור כי מדי חודש במהלך ששת החודשים האחרונים נגבו בחשבונות החברה מיליוני שקלים מכספי לקוחות, אשר חלקם הקטן הושב ללקוחות (ככל הנראה במסגרת הסדרי פריסה או דרישות משיכה) בעוד שמרבית הכספים יצאו מחשבונות אלו אל צדדים שלישיים".

המפרק מוסיף ומפרט על חקירתה של תמר טלמור כהן בפניו, ביום ראשון השבוע. "אשתו מסרה פרטים חלקיים בדבר היקף התקשורת שלה עם מר טלמור, ובדבר מקום הימצאו המדויק. למעשה, המפרק הזמני התרשם כי היא יודעת את מקום הימצאו המדויק ואולם מסרבת למוסרו. הגברת טלמור הבהירה עם זאת כי מר טלמור שוכן לעתים בקפריסין ולעתים באנגליה במסגרת עסקיו, וכי משיחותיה עם מר טלמור התרשמה כי האחרון מבקש לפעול להשבת החובות הרבים של נושי החברה, אשר מצאו עצמם עומדים בפני שוקת שבורה".

"במסגרת החקירה", הוא מוסיף, "נדרשה ואף התחייבה הגב' טלמור להעביר נתונים ומסמכים נוספים עוד באותו היום, הנוגעים למר טלמור, אולם עד למועד זה נתונים ומסמכים אלו טרם הועברו. משלא נמסרו הנתונים נמסרה הבוקר, ע"י שליח ,דרישה בכתב להעברת הנתונים.

אביב טלמור, בעלי יוטרייד, צילום: יריב כץ אביב טלמור, בעלי יוטרייד | צילום: יריב כץ אביב טלמור, בעלי יוטרייד, צילום: יריב כץ

"בהתחשב בכך שהיא מנהלת חשבונות משותפים עם מר טלמור, ולאור התמונה הראשונית אשר עולה מניתוח המסמכים אשר התקבלו עד כה בבנק הפועלים, לפיה קיימת תנועה כספית בין חשבונות אישיים של מר טלמור לבין החברה, ולאור העובדה כי טרם הועברו המסמכים והנתונים שנדרשו ע"י המפרק הזמני, ובשים לב לכך שהגברת טלמור הודיעה למפרק הזמני כי ברצונה לצאת לביקור אצל בעלה בן מספר ימים בשבוע הקרוב, סבור המפרק הזמני כי יש מקום בשלב זה להאריך את צו עיכוב היציאה מהארץ כנגד הגברת טלמור, שכן דומה שעזיבתה את הארץ תהיה בלתי הפיכה".

כאמור לטענת המפרק גם אחותו של טלמור מעיין מעורבת בעסקי יוטרייד. "זומנו מספר עובדים בהווה ובעבר בחברה ו/או בחברות הקשורות למר אביב טלמור. במסגרת חקירות אלו התחוור למפרק הזמני כי דמות מפתח בכל הקשור לניהול הכספים בחשבונות הבנק של החברה ובחברות נוספות בארץ ובחו"ל הקשורות במר טלמור, היא אחותו הצעירה, הגברת מעיין טלמור.

"מהמידע אשר ריכז עד כה המפרק הזמני מול עובדים בחברה, הצטיירה תמונה קשה לפיה אין כל התאמה בין נתוני ההשקעה כפי שהופיעו במסד נתוני לקוחות החברה, אשר בהם ניתן לראות תנועות קרן של הפקדות, ואף רווחים או הפסדים של עסקאות אשר בוצעו בהשקעות, לבין חשבונות הבנק של החברה בהם הופקדו כספי הלקוחות, אשר הועברו לגורמים שונים, תוך הותרת יתרה זעומה בחשבונות החברה".

הוא מסכם כי "הדמות אשר הוזכרה בכל פעם בהקשר לתנועות הכספיות, ולשליטה בתנועות הכספים בחשבונות והעברה בין החברות בארץ ובחו"ל היא הגברת מעין טלמור אשר עבדה בחברה. לנוכח האמור, ברי כי יש הכרח לחקור את הגב' מעין טלמור ועל כן יש להורות על מתן צו עיכוב יציאה מן הארץ נגדה וזאת עד להתייצבותה בפני המפרק הזמני לחקירה ולמסירת מידע".

  • במקביל, הבהירה היום רשות ניירות ערך, באמצעות עו"ד ליאב וינבאום מפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי), כי הודעת יוטרייד לפיה החברה הפסיקה מיוזמתה גיוס משקיעים חדשים "אין בה כדי להוות מזור לקושי שהועלה, שהרי החברה התחייבה כבר בפני הרשות לעשות כן, ולא עמדה בהתחייבותה". לפי הודעת הרשות, הדרך היחידה בה יוכל הנושא לבוא על פתרונו הוא על דרך של פסק בדין.

"בדעת הרשות", נכתב עוד לבית המשפט, "לפנות למפרק הזמני ולקבל את הסכמת החברה באמצעותו, למתן פסק דין. זאת שכן קיים ספק ביחס ליכולתו של כל גורם אחר להביע עמדה מטעם החברה וזאת לאור הליכי חדלות הפירעון ומינויו של מפרק זמני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות