אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שחקן הפוטבול רצה לכבד את חבריו והפסיד בונוס של 2 מיליון דולר צילום: אם סי טי

שחקן הפוטבול רצה לכבד את חבריו והפסיד בונוס של 2 מיליון דולר

שון לי מדאלאס קאובויז היה אמור לקבל 2 מיליון דולר אחרי המשחק האחרון של העונה אבל החליט לא לעלות לשחק בשל פציעה בברכו. "לא רציתי לזלזל בחבריי לקבוצה", הסביר

04.01.2016, 13:11 | שירות כלכליסט

שחקן הפוטבול שון לי לא שיחק עבור הדאלאס קאובויס במשחק האחרון של העונה הרגילה, וההחלטה הזו תעלה לו בבונוס של 2 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

שון לי (מספר 50). "יש לי חוזה מעולה", צילום: אם סי טי שון לי (מספר 50). "יש לי חוזה מעולה" | צילום: אם סי טי שון לי (מספר 50). "יש לי חוזה מעולה", צילום: אם סי טי

לאחר המשחק סיפר לי לתקשורת כי ההחלטה לא לעלות לשחק התקבלה על ידו. ההשתתפות שלו הייתה מראש מוטלת בספק בשל פציעה בברך.

הבונוס של 2 מיליון דולר היה תלוי בדקות שישחק. לי נמצא בשנה השנייה של חוזה לשש שנים בשווי 42 מיליון דולר. לפי החוזה, השכר שלו יכול לעלות מ-2.5 מיליון דולר ל-4.5 מיליון דולר אם ישחק ב-80% ממשחק ההגנה של הקבוצה העונה.

בכניסה לשבוע ה-17, לי כבר שיחק ב-82.1% ממהלכי ההגנה של הקבוצה העונה, כך לפי החישובים שפורסמו בדאלאס מורנינג ניוז. אולם בכך שלא עלה לשחק, האחוז ירד ל-77%, כלומר מתחת לרף לקבלת הבונוס.

"אני הוא זה שהחליט לא לשחק", אמר לתקשורת. "לא חשבתי שאהיה יעיל מספיק כדי לעזור לקבוצה... אם היו לי עוד כמה ימים אז בטח הייתי כשיר כבר לשחק". לי הוסיף כי קיבל את ההחלטה מכיוון שלא רצה "לזלזל" בחבריו לקבוצה והמאמנים בכך שיעלה למגרש כשהוא לא יכול לתת 100%. "אני לא מתכוון לזלזל בחברי לקבוצה ובמאמנים ולשחק אבל לא כמו שצריך".

עם זאת, לא נראה שהוא מוטרד מהתנאי בחוזה שלו, והוסיף כי יש לו "חוזה מעולה", והבעלים ג'רי ג'ונס היה "מאד סבלני" איתו על אף הפציעות.

בליגה שבה מרבית החוזים לא מובטחים וקבוצות יכולות לשחרר שחקן בכל זמן, זה היה מהלך נועז מצידו של לי, אך כזה שיקנה לו נקודות זכות בחדר ההלבשה ואצל הבעלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות