אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשתות מאפה הבלקן וכורסאל יוסבו לרשתות מוזלות צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

רשתות מאפה הבלקן וכורסאל יוסבו לרשתות מוזלות

האחים ששי וערן אביטל, בעלי רשת מאפה הבלקן, במגעים לרכוש שני סניפי כורסאל פטיסרי ולפתוח מאפיות אקספרס מוזלות תחת השם טחנת לחם

05.01.2016, 08:44 | אורנה יפת

רשת בתי הקפה מאפה הבלקן מנהלת משא ומתן מתקדם לרכישת שני סניפים שבהם פעלה כורסאל פטיסרי שנסגרה לפני כשבוע. ל"כלכליסט" נודע כי בעלי ארבעה סניפי מאפה הבלקן, האחים ששי וערן אביטל, מנסים להיכנס לסניפי כורסאל ברחוב אבן גבירול בתל אביב ובהרצליה פיתוח.

במאפה הבלקן מחזיקים ששי (33) וערן (29) בשותפות שווה, ושלושה אחים נוספים מנהלים כיום סניפים של הרשת. בכוונת האחים להסב את סניפי כורסאל ומאפה הבלקן לרשת חדשה שתיקרא טחנת לחם, ותכלול עד סוף 2016 עשרה סניפים שיפעלו בזכיינות ויוקמו בהשקעה של 500 אלף שקל לסניף. הרשת החדשה תפעל בקונספט של סניפי אקספרס על שטח מסחרי של כ־50 מ"ר בממוצע, ותתמקד במכירת לחמי מחמצת ומאפים מיוחדים במחירים נמוכים. ששי אביטל אישר את המידע ומסר כי "המטרה היא להתפתח במרכזי הערים, ולכן אני מנהל מו"מ על המיקומים של כורסאל". לדבריו, שם הרשת הנוכחי, מאפה הבלקן, הוא בבעלות המפעל המייצר עבורו חלק מהמוצרים, ולבעלי המפעל אין רצון להתפתח בתחום הקמעונאות. "יש לי הסכמה עם המפעל שהם ימשיכו לייצר לי את כל הלחמים בפרייבט לייבל תחת השם החדש", אומר אביטל.

מימין ששי וערן אביטל , צילום: עמית שעל מימין ששי וערן אביטל | צילום: עמית שעל מימין ששי וערן אביטל , צילום: עמית שעל

הרשת החדשה תציע מחירים נוחים לצרכן ותמכור קפה הפוך ב־8 שקלים, ושני לחמי מחמצת תמורת 30 שקל. ההשקעה ברשת מוערכת ב־1.5 מיליון שקל. סניפי מאפה הבלקן הקיימים יוחלפו עד סוף חודש אפריל. הסניף הראשון שיעבור הסבה יהיה הסניף ברחוב שדרות ירושלים ברמת גן. "השוק הולך לכיוון של סניפי אקספרס במרכזי הערים, שקל יותר למצוא להם זכיינים", אומר אביטל.

טחנת לחם צפויה להתרחב גם לרעננה, נתניה, חולון, פתח תקווה ומודיעין. "הזכיין ירכוש דרכי סחורה ואני יכול להשאיר לו 15% רווח. התמלוגים שאקח יהיו מהיצרנים ופחות מהזכיינים. נכון שאי אפשר להתעשר מהעסק הזה, אבל זה מקום עבודה שאפשר לחיות ממנו אם מנהלים אותו נכון. לקחתי מפעלי בוטיק שמייצרים לי את הסחורה, ואני לא צריך לשלם לקונדיטורים שגובים מחיר גבוה".

לדברי אביטל, הרשת החדשה תפעל בדומה לקופיקס. "זו שיטת קופיקס אבל אני לא מתחרה באבי כץ. אנחנו מוכרים הביתה עוגות, לחמים, בורקסים, ואת זה אין למתחרים. הרבה חנויות בקונספט של 5 שקלים נסגרו. אני מוכר קפה ב־8 שקלים, ואין לי בעיה להיכנס לגוב האריות כמו ברחוב ביאליק ברמת גן".

עובדי כורסאל טוענים כי פוטרו בניגוד לחוק

עובדי רשת הפטיסרי כורסאל, שסגרה את סניפיה לפני כשבוע, הגישו בקשה לפירוק ומינוי מפרק זמני לחברת הצלחה מתוקה שבבעלות שמואל (סם) פינטו, אשר הפעילה את רשת הקונדיטוריות. הבקשה הוגשה לבית משפט מחוזי תל אביב, באמצעות עו"ד חנוך ארליך שמייצג את העובדים, ב־30 בדצמבר. לטענת 23 העובדים, החוב של החברה כלפיהם עומד על 178 אלף שקל וכולל שכר עבודה, דמי הודעה מוקדמת ופדיון ימי חופשה. העובדים טוענים כי לתדהמתם נסגרו כל ארבעת הסניפים של הרשת והמנעולים הוחלפו, "ללא כל הודעה מוקדמת", וכי אחדים מהעובדים קיבלו מכתבי פיטורין ואחדים לא.

חברת הצלחה מתוקה הגיבה לבית המשפט כעבור ארבעה ימים וביקשה לדחות את בקשת העובדים. לטענת החברה, נכון לעת הזאת היא איננה חייבת לעובדים מאומה "למעט המשכורת האחרונה שמועד תשלומה כלל לא הגיע".

בתגובה לדברים האלה השיב עורך הדין של העובדים כי "כעולה ממכתבי הפיטורים כולם פוטרו מעכשיו לעכשיו, ללא הודעה מוקדמת. מדובר על הפרה בוטה וברורה של חוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות. האם ברצינות סבורה החברה שהפסיקה בוקר בהיר אחד באופן פתאומי את כל פעילותה כי עליהם לחכות בסבלנות ולהיווכח אם היא מקיימת את הוראות החוק לאחר שכבר הפרה אותן?".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
חבל לכם על הכסף, אי אפשר בארץ משום עסק...ואלה הסיבות:
1. אין מספיק אנשים במדינה הזו אנחנו כולה יריקה בתוך הגלובוס. 2. מעט האנשים שיש כאן הם בתת רמה ותת תזונה, חסרי אמצעים. 3. עוד יותר מעט הם אלה שיש להם אמצעים אבל הם קמצנים בני קמצנים...ישראלים כאלה שכל הזמן חושבים שדופקים אותם וכדי לקנות קילו בורקס יכנסו לאוטו ויסעו חצי שעה (יבזבזו 100 ש"ח דלק) לאיזה כפר ערבי או ליפו כדי לחסוך שני שקל. 4. מי שרוצה להתעשר שילך לחתום קבע או שילך למוסד או לשב"כ או למשרד הביטחון...שם הקופה רושמת הכל, אף אחד לא שואל שאלות, אף אחד לא צריך להתייעל ואף אחד גם לא יפוטר או יפשוט רגל...כן כן הכי טוב במגזר הציבורי. מאחל לכם בהצלחה האחים אביטל. מקווה שתבינו שזו טעות, ואגב גם הזכיינים של קופיקס לא ממש עשירים. כולה מוכרים קאפקייקס...ואני מאמין שאבי כץ דואג "לסחוט" אותם בתנאי זכיינות כמו שסחוטים את הלימונדה שהם מוכרים.
עצמאי  |  05.01.16
לכל התגובות