אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סומוטו רוכשת את Terser Tude של עו"ד אילון עישר ויונתן ברקן צילום: עמית שעל

סומוטו רוכשת את Terser Tude של עו"ד אילון עישר ויונתן ברקן

חברת התוכנות החינמיות רוכשת רשת פרסום שמתמחה בסרטוני וידאו ומוביל בכדי לבזר את עסקיה. היקף העסקה הכולל, 3.6 מיליון דולר, כפוף לעמידה ביעדים עסקיים

07.01.2016, 11:07 | אסף גלעד

חברת תוכנות חינמיות ישראלית נוספת רוכשת רשת פרסום בכדי לבזר את עסקיה. Somoto מרמת החייל רוכשת Terser Tude, רשת פרסום ישראלית המתמחה בסרטוני וידיאו ומובייל, שהוקמה בידי יונתן ברקן ועו"ד אילון עישר ממשרד סימון עישר פורת ומעסיקה עובדים ספורים. היקף העסקה הכולל, 3.6 מיליון דולר (14 מיליון שקל), כפוף לעמידה ביעדים עסקיים.  

קראו עוד בכלכליסט

אמנם מדובר בהסכם קטן באופן יחסי לעסקאות רכישה, אך הוא מורכב ומדורג כאילו היה גדול מימדים: רבע מהיקף העסקה (2.1 מיליון שקל) ישולם במזומן במועד השלמת העסקה; כמיליון שקל נוספים ישולמו במזומן בהתאם לתוצאות הכספיות של החברה ל-2015 רק בחודש מרץ; ואילו היתרה (10.8 מיליון שקל) תשולם במניות סומוטו ובמזומן בהתאם לעמידה ביעדי רווח נקי על סיס רבעוני ושנתי. על טרסר להגיע לרווח מצטבר של 10 מיליון שקל החל מחודש נובמבר האחרון ועד סוף דצמבר 2016. כמו כן במסגרת ההסכם תעמיד סומוטו לטרסר עם השלמת העסקה הלוואה בסך של כ- 2.61 מיליון ש"ח.

בן גירון, מנכ"ל סומוטו, צילום: ענר גרין בן גירון, מנכ"ל סומוטו | צילום: ענר גרין בן גירון, מנכ"ל סומוטו, צילום: ענר גרין

Terser Tude היא רשת פרסום וידיאו המשלבת גם וידאו במובייל וממוקמת באזור המשרדים של בני ברק, סמוך לרמת גן. כשני שליש מהכנסותיה מקורן בסרטונים בטלפונים הניידים. היא נוסדה ומנוהלת בידי עורך הדין אילון עישר, שותף במשרד סימון עישר פורת ששירת בעבר כראש צוות הונאה ומחשבים ביחידה המרכזית לחקירות מיוחדות של מצ"ח, ויונתן ברקן המשמש כמנכ"ל טרסר. ברקן שימש כבכיר בחברות הפרסום המקוון Playfect ומטומי.

סומוטו, שמתמחה בהפצת תוכנות המבוססות על הכנסות ממנועי חיפוש, מנסה בחודשים האחרונים לבזר את ערוצי ההכנסה שלה, וב"כלכליסט" נחשף כבר לפני כחודשיים כי היא מחפשת לרכוש רשת פרסום מבוססת וידיאו. לטענת בן גירון, מנכ"ל החברה, הוא מכוון להביא את סומוטו למצב בו רק מחצית מהכנסותיה יהיו תלויות בהפצת תוכנות חינמיות מבוססות חיפוש, ואילו שאר ההכנסות יגיעו מפרסום במובייל ובווידיאו

טרסר מציעה למפרסמים ובעלי תוכן במובייל ובדסקטופ פתרונות מוניטיזציה מבוססי פרסום בווידאו ישירות מול אתרים או אפליקציות או באמצעות צד שלישי. לטרסר, שהוקמה בשנת 2014 והחלה להפיק הכנסות משמעותיות במהלך שנת 2015, כעשרה לקוחות פעילים ושיתופי פעולה עם עשרות סוכנויות ובורסות פרסום דיגיטאליות. הכנסות טרסר בעשרת החודשים הראשונים של שנת 2015 הסתכמו בכ-11.8 מיליון שקל, עם רווח תפעולי של כ-2.5 מיליון שקל (כ-22% מהמחזור). להערכת סומוטו הכנסות טרסר ברבעון הרביעי של 2015 צפויות להסתכם בכ-9 מיליון שקל, עם רווח תפעולי בשיעור של כ-23% מהמחזור.

שוק הפרסום הדיגיטלי בווידיאו נהנה מצמיחה חזקה לאור הגידול בהסטת תקציבי פרסום מערוצים הנייחים המסורתיים, כגון טלוויזיה, לערוצים דיגיטליים באינטרנט ובמובייל. על פי מחקרי שוק, בארה"ב לבדה היקף הפרסום בווידאו על גבי מובייל צפוי לצמוח פי 5 בין השנין 2015-2020, קצב של 40% בשנה, ולהסתכם בכ-6.5 מיליארד דולר. עד שנת 2020, היקף הפרסום העולמי באינטרנט ובמובייל צפוי להסתכם במעל ל-25 מיליארד דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות