אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד צרות לאלשטיין: מחזיקי האג"ח דורשים הזרמה נוספת של מאות מיליוני שקלים צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

עוד צרות לאלשטיין: מחזיקי האג"ח דורשים הזרמה נוספת של מאות מיליוני שקלים

לאחר כישלון מכירת כלל ביטוח, חברת הרמטיק ועו"ד גיא גיסין, מכנסים אסיפה של מחזיקי האג"ח אי.די.בי פתוח שבה ידונו באילו צעדים יש לנקוט כנגד אי.די.בי; המחזיקים טוענים כי מכירת כלל בבורסה תגרום לירידת ערך של כמיליארד שקל

07.01.2016, 20:14 | גולן חזני

אדוארדו אלשטיין מתחיל להרגיש את ההשלכות של אי מכירת כלל ביטוח מאי.די.בי לחברת מקרולינק הסינית וההוראה של המפקחת דורית סלינגר למכור את המניות בבורסה בהפסד של מיליארד שקל.

לכלכליסט נודע כי מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח החלו לפעול בעניין וכי הנאמנים, חברת הרמטיק ועו"ד גיא גיסין, מכנסים אסיפה של מחזיקי האג"ח שבה ידונו באילו צעדים יש לנקוט כנגד אי.די.בי.

קראו עוד בכלכליסט

מחזיקי האג"ח דורשים הזרמה של נוספת של מאות מיליוני שקלים מצדו של אלשטיין לחברה, לאחר שכבר השקיע 1.5 מיליארד שקל, וכן להימנע ממכירת כלל ביטוח בבורסה דבר שיגרום לירידת ערך של כמיליארד שקל בנכסים של אי.די.בי.

אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן

במקרה והחברה איננה תשלם את חובותיה, הם בסופו של דבר אמורים לעבור לנושים, בהם מחזיקי האג"ח.

עוד נודע כי היום נערכה פגישה במשרדי אי.די.בי בהשתתפות מירב עופר אורן, מנכ"לית הרמטיק, עו"ד גיסין ועומר סרבינסקי שנבחר לייעץ כלכלית לנציגות, עם נציגו של אלשטיין בארץ שולם לפידות, יריב פילוסוף מנכ"ל גיזה ומנכ"ל אידיבי חיים גבריאלי.

בפגישה הבהירו המחזיקים כי הם עומדים על חיזוק הונה של החברה מצדו של אלשטיין ונקיטת צעדים למניעת מכירת כלל בבורסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בלי פניקה
ההסדר המתגבש מאחורי הקלעים הוא שירכוש בעצמו שתי מנות של 10% ממניות כלל , במחיר של ההון העצמי בכלל, ואת זה הוא יחלק לנאמני ההסדר באחזקות תמורת הצעת הרכש, זה יוצא חמש מאות מיליון ש"ח כמו ההתחייבות שלו. שלב שני להביא פירמה דרום אמריקאית שעסוקה הוא ביטוח , חברה כמו ג'נרלי ששלטה במגדל, וימכור לה עוד 35% מכלל על מנת שיווצר לה גרעין שליטה בכלל, ובכך ישאר עוד עודף לאידיבי. שלב שלישי הוא הכנסת שותף לאידיבי, הוא כבר קיים, על מנת שלא יצטרך לאחד את אידיבי עם כל החובות שלו. למרות כל מה שנראה כיום הוא עדיין עשה עסקה טובה. סלקום שוםרסל ונכסים ובניין הם על סף פריצת דרך עסקית.
פוליטיקו  |  07.01.16
3.
אלשטיין מכוון לפיצוץ והסדר חוב באידיבי. הסבר בפנים
אלשטיין טירפד במודע את העסקה מול הסינים, שהרי יכול היה להימנע מכך ולא להתעקש על מנגנון הפיצוי מהסינים אם העסקה תתבטל בשל אי קבלת היתר שליטה. הוא עשה זאת בשל אחת משתי סיבות אפשריות: 1. ליצור לחץ ציבורי על המפקחת על הביטוח להתגמש ולתת לו להמשיך לשלוט בכלל ביטוח. 2. להביא את אי די בי למצב משברי מאוד שיגרום לשווי אגרות החוב לרדת באופן משמעותי ולנצל את המצב להסדר מול בעלי האג"ח שיהיו במצוקה תוך ניצול של המצב. זה כל כך פשוט וברור. חבל שכך הוא מתנהל ולא בצורה נקייה.
אלשטיין לא פראייר  |  07.01.16
לכל התגובות