אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היישום החדש של אפל ירדים אתכם צילום: יצרן

היישום החדש של אפל ירדים אתכם

העדכון האחרון למערכת ההפעלה iOS כולל פיצ'ר שמשנה את גוון המסך לאחר השקיעה במטרה למנוע בעיות שינה אצל משתמשים

14.01.2016, 16:09 | נמרוד צוק
מלבד גרסה עברית לסירי, גרסה 9.3 העתידית של מערכת ההפעלה iOS תגיע עם פיצ'ר מעניין נוסף: Night Shift, כלי שמשנה אוטומטית את צבע המסך לאחר השקיעה לגוון "חם" יותר, שמאמץ פחות את העיניים כאשר משתמשים במכשיר בחושך או באור חשמל.

קראו עוד בכלכליסט

מטרת הפיצ'ר היא לנסול ולמנוע בעיות שינה אצל משתמשים באייפון ובאייפד - מחקרים רבים מראים כי חשיפה מוגזמת לאור בהיר בעל גוון כחלחל בשעות הערב עלול לשבש את מחזור השינה הטבעי, לגרום לקשיים להרדם או לשינה פחות סדירה. Night Shift משתמש במידע על מיקום המשתמש והשעה כדי לבצע את השינוי אוטומטית עם רדת הערב.

חשיפה לאור בהיר בשעות הערב עלולה לגרום לבעיות שינה, צילום: יצרן חשיפה לאור בהיר בשעות הערב עלולה לגרום לבעיות שינה | צילום: יצרן חשיפה לאור בהיר בשעות הערב עלולה לגרום לבעיות שינה, צילום: יצרן

לא מדובר בפריצת דרך של אפל אלא בשכפול תכונה שזמינה מזה זמן רב למשתמשי אנדרואיד (אפליקציית Twilight), ומחשבי ווינדוס ומק (באמצעות תוכנות כגון f.lux) וגם לבעלי מכשירי אייפון פרוצים, שיכולים להתקין גרסת iOS של f.lux שאינה זמינה בחנות האפליקציות של אפל, בשל המגבלות שאפל מטילה על גישה לממשקי תכנות של מערכת ההפעלה הנדרשים לשימוש באפליקציה. עם זאת, הזמינות שלה כחלק אינטגרלי ממערכת ההפעלה תהפוך אותה נגישה לקהל רחב הרבה יותר.

פיצ'רים חדשים נוספים ב-iOS 9.3, שזמינה להורדה בשלב זה במהדורת Preview לבעלי חשבון מפתח, כוללים הגנה על פתקיות באפליקציית Notes באמצעות זיהוי טביעת אצבע, שיפורים לאפליקציות החדשות והבריאות ושיפורים ביכולת להשתמש במפות ולהאזין למוזיקה ברכב באמצעות CarPlay, במכוניות התומכות בטכנולוגיה.  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות