אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר שזומן לשימוע על גניבה ומרמה: ברמלי מזמן משקיעים למפגש בבית קפה בת"א צילום: אריאל שרוסטר

לאחר שזומן לשימוע על גניבה ומרמה: ברמלי מזמן משקיעים למפגש בבית קפה בת"א

החברות שבשליטת אמיר ברמלי, קלע ורוביקון, חייבות 296 מיליון שקל למאות משקיעים. ברמלי ביקש לכנס אסיפת נושים לצורך הצעת הסדר, אולם בית המשפט טרם אישר הבקשה. עו"ד אילן בומבך המייצג את ברמלי: "מדובר במפגש שוטף"

18.01.2016, 20:06 | תומר גנון

אמיר ברמלי, בעל השליטה בקרן קלע וברוביקן החשוד בגניבה, מרמה, זיוף והלבנת הון, זימן למחר (ג') משקיעים למפגש אישי בבית קפה בתל אביב "לצורך עדכון". זאת שבוע לאחר שמחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) זימנה אותו לשימוע בטרם הגשת כתב אישום. על פי החשד, ברמלי ניהל פירמידת משקיעים ועשה שימוש אישי בכספים שנתנו לו המשקיעים ללא ידיעתם.

קראו עוד בכלכליסט

החברות שבשליטת ברמלי שנמצאות בהליך פירוק קרסו והותירו חובות של 296 מיליון שקל למאות משקיעים. ברמלי פנה לאחרונה לבית המשפט המחוזי בתל אבב וביקש לכנס אסיפת נושים לצורך הצעת הסדר. בית המשפט טרם הורה על כך וטרם דן בהסדר לגופו.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

על פי ההסדר שהציע ברמלי, באמצעות עורכי הדין שאול קוטלר ושי פיאדה, הוא טוען שבכוונתו להפעיל את נכסי החברה כעסק חי, לפרוס החזרים, ולהזרים מימון של 18.5 מיליון שקל מצד שלישי שלא ברור מיהו. כן הוא טוען שיבצע הזרמת בעלים של 3.5 מיליון שקל נוספים בתוך שלושה חודשים. יש לציין כי לאחרונה אחותו ואימו של ברמלי נאלצו לשעבד את דירות המגורים שלהן, לצורך החלפת ערבות השחרור שלו ממעצר בתנאים מגבילים. זאת לאחר שטען שאין לו יכולת כלכלית להפקיד את הערבויות החדשות בגובה שדרשה הפרקליטות.

המפרק הזמני של החברות, עו"ד ארז חבר, הגדיר את ההסדר בתגובה שהגיש לבית המשפט כ"לקוי, מסולף ומס שפתיים". לדבריו: "נחשפה בהדרגה תמונה מדאיגה ורשלנית באשר להתנהלותו של ברמלי, תוך משיכות כספים, עירוב נכסים ובזבוזי כספים של אדם אשר הציבור השקיע בידו את מיטב כספו". הוא הוסיף כי "אין לפנינו הצעה ממשית המוגשת בתום לב (...) מדובר במסמך לקוי ומסולף מהשורש, ואין מתקבל על הדעת כי בעל השליטה אכן יעמוד מאחוריו. המפרק סבור כי מדובר למעשה במס שפתיים, מהלך יחצ"ני מודע לעצמו בקמפיין התקשורתי שמנהל בעל השליטה". על אף התנגדותו הנחרצת של המפרק, הוא הודיע לאחרונה לבית המשפט כי הוא מוכן לנסות לגבש הסדר ביחד עם ברמלי.

עו"ד אילן בומבך במייצג את ברמלי מסר: "מדובר במפגש שוטף עם משקיעים לצורך עדכון. אין כאן שום דבר דרמטי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות