אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מהפך בצמרת: אלו 10 החברות הגדולות בעולם

גוגל עקפה את אתמול את אפל והפכה לחברה הגדולה בעולם. מי הן החברות הציבוריות הגדולות בעולם ומי מנהל קרב צמוד על המקום החמישי ברשימה?

02.02.2016, 11:31 | שירות כלכליסט

אירוע היסטורי התרחש אתמול (ב') בכלכלת העולם: אחרי שנים של דומיננטיות בתור החברה הגדולה בעולם - ענקית הטכנולוגיה אפל איבדה את ההובלה וכעת אלפבית (גוגל) היא החברה הציבורית בעלת שווי השוק הגדול בעולם. גוגל שווה כעת קרוב ל-560 מיליארד דולר לעומת אפל ששווה 534 מיליארד דולר. עם זאת, חשוב לציין כי מדובר בנתונים של המסחר המוקדם בניו יורק - ולכן נותר לראות אם גוגל תשמור אותם גם במסחר שייפתח אחר הצהריים.

מיהן 10 החברות הגדולות בעולם מלבד אלפבית ואפל?

שווי השוק של אפל ואלפבית בשנה האחרונה. אפל - בלבן שווי השוק של אפל ואלפבית בשנה האחרונה. אפל - בלבן שווי השוק של אפל ואלפבית בשנה האחרונה. אפל - בלבן

10. וולס פארגו. שווי שוק - 257 מיליארד דולר

וולס פארגו הינה חברת אחזקות ושירותים פיננסיים בנקאיים. המגזרים העיקריים של החברה של החברה הם בנקאות קהילה ובנקאות סיטונאית. ב-12 החודשים האחרונים עלתה מניית החברה ב-2.8%.

9. אמזון. שווי שוק - 275 מיליארד דולר

אמזון היא חברת מסחר אלקטרוני המוכרת מגוון רחב של מוצרים ושירותים באמצעות אתרי האינטרנט שלה. המוצרים של החברה מוצעים באמצעות אתרי אינטרנט הפונים לצרכן, הכוללים סחורה ותוכן שהיא רוכשת למכירה חוזרת של ספקים ואלה המוצעים על ידי מוכרים של צד שלישי. ב-12 החודשים האחרונים זינקה המניה ב-62% בניו יורק.

8. ג'ונסון אנד ג'ונסון - 289 מיליארד דולר

ג'ונסון אנד ג'ונסון היא חברת אחזקות.החברה עוסקת במחקר ופיתוח, ייצור והמכירה של מגוון מוצרים בתחום הבריאות. לחברה יותר מ-265 חברות תפעוליות ניהול עסקים ברחבי העולם. ההתמקדות העיקרית של החברה היא מוצרים הקשורים לבריאות אדם. ב-12 החודשים האחרונים עלתה המניה ב-4%.

7. ג'נרל אלקטריק - 294 מיליארד דולר

חברת ג'נרל אלקטריק (GE) היא חברת תשתית ושירותים הפיננסיים מגוונת.המוצרים והשירותים של החברה נעים בין מנועי מטוסים, ייצור חשמל, ציוד הפקת נפט וגז, ומכשירי חשמל ביתיים להדמיה רפואית, עסקי ומימון צרכן ומוצרים תעשייתיים. ב-12 החודשים האחרונים זינקה המניה ב-20%.

וורן באפט, צילום: בלומברג וורן באפט | צילום: בלומברג וורן באפט, צילום: בלומברג

5-6. ברקשייר האת'וויי. שווי שוק - 320 מיליארד דולר

חברת ההשקעות של וורן באפט. החברה מנהלת את עסקי ביטוח, עסקי תחבורה וקבוצת עסקי שירות, אנרגיה והפצה. פעילות עסקי הביטוח וביטוח המשנה שלה מתבצעת באמצעות גופי ביטוח שונים. בין ההשקעות הבולטות של ברקשייר ניתן למצוא את IBM, קוקה קולה, וולס פארגו ופרוקטר אנד גמבל.

מארק צוקרברג, צילום: בלומברג מארק צוקרברג | צילום: בלומברג מארק צוקרברג, צילום: בלומברג

5-6. פייסבוק. שווי שוק - 320 מיליארד דולר

הרשת החברתית הגדולה בעולם הנמצאת בבעלות המייסד מארק צוקרברג. פייסבוק, עוסקת בפיתוח מוצרים המאפשרים למשתמשים להתחבר ולשתף באמצעות מכשירים ניידים ומחשבים אישיים. מוצריה כוללים בין השאר את ווטסאפ ואינסטגרם .ב-12 החודשים האחרונים זינקה המניה ב-51%.

אקסון מובייל, צילום: בלומברג אקסון מובייל | צילום: בלומברג אקסון מובייל, צילום: בלומברג

4. אקסון מוביל. שווי שוק - 324 מיליארד דולר

אקסון מוביל ספגה שנה קשה בעקבות הירידה החדה במחירי הנפט המאיימים עליה גם בשנה הנוכחית. אקסון מוביל היא למעשה תאגיד חברות אנרגיה העוסקות בחיפושים והפקה של נפט גולמי וגז טבעי. החברה פועלת בארצות הברית, אסיה, אפריקה, קנדה, אירופה ואוסטרליה.

3. מיקרוסופט. שווי שוק - 436 מיליארד דולר

חברת מיקרוסופט עוסקת בפיתוח, רישוי ותמיכה במגוון של מוצרים ושירותי תוכנה. כמו כן, החברה מתכננת ומוכרת חומרה, ומספקת פרסום מקוון ללקוחות. המוצרים של החברה כוללים מערכות הפעלה להתקני מחשוב, שרתים, טלפונים, ומכשירים חכמים אחרים. בשנה האחרונה רשמה המניה זינוק של 35%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות