אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחזיקים של דורי מאיימים לגרור את לוזון לביהמ"ש צילום: ראובן שוורץ

בלעדי לכלכליסט

המחזיקים של דורי מאיימים לגרור את לוזון לביהמ"ש

בעל השליטה החדש מתעכב במענה למחזיקים, והמוסדיים זועמים: "שיספק תשובות ענייניות או שנכריח אותו באמצעות צו"

03.02.2016, 07:22 | אורן פרוינד

למחזיקי האג"ח של דורי קבוצה נמאס להמתין למוצא פיו של עמוס לוזון. שלושה שבועות עברו מאז רכש לוזון את השליטה (78%) בדורי קבוצה מידי גזית גלוב במחיר רצפה של 9.7 מיליון שקל. מאז ועד היום הוא לא מעניק תשובות מספקות למחזיקי האג"ח שלה, שמחזיקים בחוב של 270 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול התכנסו המחזיקים במלון לאונרדו סיטי טאוור בתל אביב בפעם השלישית מאז ביצע לוזון את הרכישה. הפעם הם החליטו לעלות שלב. חברת הביטוח מגדל מובילה קו לוחמני ורוצה לקחת את לוזון לבית המשפט. יתר המחזיקים מתלבטים אם לתמוך בה או להעניק ללוזון חודש נוסף.

המחזיקים רוצים מלוזון תשובות מספקות לגבי האופן שבו הוא מתכוון לשרת את החוב של החברה. דורי קבוצה שורפת מזומנים בקצב שנתי של 190 מיליון שקל ומחזיקה בקופתה רק 4 מיליון שקל, נכון לסוף ספטמבר 2015. נראה כי המחזיקים יצביעו על כך בימים הקרובים.

עמוס לוזון , צילום: אורן אהרוני עמוס לוזון | צילום: אורן אהרוני עמוס לוזון , צילום: אורן אהרוני

המחזיקים, שמיוצגים על ידי היועץ הכלכלי עופר גזית ועוה"ד גיא גיסין ועדי פיגל, קיבלו מלוזון כתף קרה. אלה דרשו גילוי מלא על פעילות החברה, מינוי משקיף מטעמם שיפקח עליה והתחייבות שלא להזרים כספים לחברה־הבת דורי בניה הנאבקת בקשיים. המחזיקים רוצים לכפות על לוזון את הצעדים הללו באמצעות צו בית משפט.

הפגישה אתמול הגיעה בהמשך לפגישה חשאית שקיימו המחזיקים הגדולים — פסגות, מור, הלמן־אלדובי ומגדל. אחד מהם אמר ל"כלכליסט": "לוזון רק אומר, 'תנו לי זמן ויהיה בסדר'. זו לא תשובה שאנו רוצים לשמוע ממי שחייב לנו 270 מיליון שקל. חודש זה די זמן להבין לאן הרוח נושבת. עליו לספק תשובות ענייניות ותוכנית עבודה — או שנכריח אותו לעשות זאת באמצעות צו".

דורי קבוצה ניצבת בפני פירעונות של 69 מיליון שקל ב־2016 ושל 66 מיליון שקל ב־2017. התשלום הקרוב, בהיקף של 28 מיליון שקל לסדרה ו', מתוכנן ליוני. מתוך זה, בספטמבר החברה תידרש לתשלום נוסף של 13 מיליון שקל לסדרה ז'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות