אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש חייב את אי.די.בי להאריך את המועד למימוש אופציה 4 צילום: אוראל כהן

ביהמ"ש חייב את אי.די.בי להאריך את המועד למימוש אופציה 4

השופט אורנשטיין קיבל את בקשת זכאיי הסדר הנושים ומחזיקי אופציה 4 מקרב הציבור. הדחייה היא עד לאחר הצעת הרכש בה מחויבים אלשטיין והחברות שבשליטתו כלפי בעלי מניות המיעוט של החברה

04.02.2016, 11:11 | גולן חזני
בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל הבוקר (ה') את בקשת זכאיי הסדר הנושים של אי.די.בי ומחזיקי אופציה 4 מקרב הציבור, וחייב את אי.די.בי להאריך את המועד למימוש אופציה 4 עד לאחר הצעת הרכש בה מחויבים בעל השליטה אדוארדו אלשטיין והחברות שבשליטתו כלפי בעלי מניות המיעוט של החברה. מדובר במקרה חריג בו כופה בימ"ש על חברה מועד הארכת אופציה למרות התנגדותה.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הבקשה שהוגשה ע"י עו"ד זיו אייזנר וחוסאם חוסיין, דרשו מחזיקי אופציה 4 של אי.די.בי פתוח, להאריך את מועד פקיעת האופציות עד לאחר ביצוע הצעת הרכש, שבה מחויב אלשטיין. האופציות פקעו בחודש שעבר.

בבקשה תמכו נאמני ההסדר איל גבאי וחגי אולמן. המחזיקים טענו שיש להאריך את תוקפה וכי התנגדות חברה עד כה להארכת מועד האופציות שכיום מצויות "מחוץ לכסף" בגלל חוסר הוודאות ביחס להצעת הרכש בה מחויב בעל השליטה, בה בשעה שהחברה זקוקה לגיוס כספים לקופתה לאחר כשלון הליך מכירת כלל ביטוח.

השופט איתן אורנשטיין , צילום: מוטי קמחי, ynet השופט איתן אורנשטיין | צילום: מוטי קמחי, ynet השופט איתן אורנשטיין , צילום: מוטי קמחי, ynet

השופט איתן אורנשטיין קבע בהחלטתו, כי מחזיקי האופציה הסתמכו על הצעת המדף שבהתאם לה הונפקו האופציות ושלפיה הצעת הרכש למניות החברה תבוצע לפני מועד פקיעת האופציה. לכן משנדחה המועד להצעת הרכש יש לדחות בהתאמה את המועד לפקיעת האופציה.

מועד הצעת הרכש שבה מחויב אלשטיין לרכישת מניות ב-512 מיליון שקל מבעלי מניות המיעוט הוארך בהסכמה מדצמבר 2015 לסוף מרץ הקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות