אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם פשרה: HSBC ישלם 470 מיליון דולר כדי ליישב חקירה בארה"ב צילום: בלומברג

הסכם פשרה: HSBC ישלם 470 מיליון דולר כדי ליישב חקירה בארה"ב

הבנק הבריטי שהואשם באי סדרים בעיקול בתים מבעלי משכנתאות שנקלעו לקשיים ב-2008, הגיע להסדר עם רשויות החוק בארה"ב

06.02.2016, 12:55 | שירות כלכליסט
ענק הבנקאות הבריטי HSBC ישלם 470 מיליון דולר ע"מ ליישב את חקירת הממשל האמריקאית בנוגע להאשמות על אי סדרים שהובילו לעיקול של בתים מבעלי משכנתאות בקשיים, מבלי לתת להם הזדמנות להציל את רכושם.

קראו עוד בכלכליסט

בכירים בממשל הפדרלי והמדיני אמרו ביום שישי, כי המסבסדים הצפון אמריקאים הגיעו להסכם פשרה עם מחלקת המשפטים האמריקאית, הרשות הפדרלית להגנת הדייר והצרכן ו-49 מדינות, בנוסף לענף בקולומביה.

הפשרה סוללת את הדרך לרפורמה של הלוואות קלות יותר ומספקת אפשרות לתשלומים עבור חלק מהלווים, לאחר העיקולים הלא חוקיים בעבר. הבנק יידרש לעשות רפורמה בתהליכי העיקול שלו, ומשגיח חיצוני ייפקח על השינויים - כך נכתב בהצהרה של מחלקת המשפטים האמריקאית.

בנק HSBC, צילום: בלומברג בנק HSBC | צילום: בלומברג בנק HSBC, צילום: בלומברג

הפשרה נועדה "ליצור סטנדרטים נוקשים שיבטיחו טיפול הוגן ללווים מ-HSBC ותקל על לקוחות מכל רחבי המדינה", אמר בהצהרה רשמית התובע הכללי של מדינת ניו יורק, אריק שניידרמן, שהיה אחד מהמעורבים בהסכם הפשרה. HSBC אחראית ל-136 אלף מבעלי המשכנתאות במדינת ניו יורק, שמהווים יותר מ-31% מתיק המשכנתאות של הבנק.

שמיטת חובות

ההסכם מגיע לאחר רצף של יוזמות פדרליות וממשלתיות שהושקו על מנת לטפל בגורמים למשבר ב-2008 וכדי להחזיר את השוק למסלול. לפני כשנתיים, ב-2013, כבר הגיעה קבוצה פדרלית וממשלתית לפשרה של מולטי-מיליארדים עם מספר בנקים בתחום ההשקעות, כולל סיטי, בנק אוף אמריקה וג'יי.פי מורגן צ'ייס. ב-2012, בכירים בממשל המדיני והפדרלי הגיעו לפשרה של 25 מיליארד דולר עם חמש חברות. HSBC לא הייתה חלק מהחברות הללו, אך הסכם הפשרה האחרון עמה "מחקה" את ההסכמים הקודמים, נכתב בהצהרה.

הפשרה עם HSBC כוללת תשלומים של 100 מיליון דולר ושמיטת חובות המוערכת ב-370 מיליון דולר. 59.3 מיליון דולר מהתשלום המיידי יועברו למדינות אשר יפצו בעלי משכנתאות שאיבדו את בתיהם מ-2008 ועד 2012. בנוסף, הבנק ישלם 131 מיליון דולר לפד כדי ליישב את הטענות הנגדם בגין אי סדרים בתהליכי עיקול הבתים שביצעו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות