אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כונס הנכסים של אגרקסקו: "החובות לנושי החברה עומדים על 30 מיליון שקל" צילום: עמית שעל

כונס הנכסים של אגרקסקו: "החובות לנושי החברה עומדים על 30 מיליון שקל"

בדיון שנערך בבית המשפט המחוזי בת"א אישר שופט הפירוקים איתן אורנשטיין את תוכנית ההפעלה לחברת הייצוא החקלאי שבשליטת גדעון ביקל, שתכלול פיטורי 16 עובדים מתוך 40

07.02.2016, 15:20 | תומר גנון

חובותיה של חברת היצוא החקלאי אגרקסקו לנושיה עומדים על כ-30 מיליון שקלים, כך אמר היום (א') כונס הנכסים הזמני של החברה, עו"ד רונן מטרי, במהלך דיון שנערך בבית המשפט המחוזי בת"א. שופט הפירוקים איתן אורנשטיין דחה בדיון בקשה של חקלאים להעביר את החברה למסלול של הקפאת הליכים. הוא אישר תוכנית הפעלה זמנית במסגרתה הבנק הבינלאומי יזרים 300 אלף שקל לחברה. בנוסף, החברה תמשיך להעסיק 24 מתוך 40 העובדים. כלומר, 16 עובדים יפוטרו.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הכונס הזמני, חובות החברה מתחלקים באופן הבא: 20.5 מיליון שקל לבנק הבינלאומי; 5 מיליון שקל לנושים בדין קדימה, מתוכם 850 אלף שקל לעובדים; 3.5 מיליון שקל לנושים רגילים, מתוכם 1.5 מיליון שקל לחקלאים. שאר החובות הם לעורכי הדין. מטרי הוסיף כי נכסי החברה הם בית אריזה בעין-יהב, שהוא בחכירה לעוד 12 שנה, בונדד באשדוד שמושכר מחברת נמלי ישראל עד שנת 2038, וחוב לקוחות לגבייה בארץ ובחו"ל של 1.8 מיליון שקלים.

בניין אגרקסקו. השופט אורנשטיין דחה את בקשת החקלאים להעביר את החברה למסלול של הקפאת הליכים, צילום: mashovgroup בניין אגרקסקו. השופט אורנשטיין דחה את בקשת החקלאים להעביר את החברה למסלול של הקפאת הליכים | צילום: mashovgroup בניין אגרקסקו. השופט אורנשטיין דחה את בקשת החקלאים להעביר את החברה למסלול של הקפאת הליכים, צילום: mashovgroup

כונס נכסים מונה לבקשת הבנק הבינלאומי ביום חמישי. "החברה הודתה בפני הבנק כי הינה חדלת פירעון", כתב אורנשטיין בהחלטה. פעילותה של אגרקסקו, שקרסה לפני כארבע שנים, נרכשה בשנת 2011 על ידי איש העסקים גדעון ביקל תמורת כ-17 מיליון שקלים. ביקל שלא הגיע לדיון מחזיק 99.5% ממניות החברה.

על פי הדו"חות הכספיים של החברה, היא סיימה את שנת 2014 עם גירעון בהון בסך של 43.1 מיליון שקלים ועם הפסד שנתי מצטבר בסך של כ-43.9 מיליון שקלים. על פי הדו"חות הלא מבוקרים של החברה למחצית הראשונה של 2015, נתוני החברה הורעו בתקופה זו כאשר הגרעון בהון צמח לסך של כ-48 מיליון שקלים. ההפסד המצטבר הגיע לסך של כ-48.7 מיליון שקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות