אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל קרדיט סוויס ביקש מהדירקטוריון לקצץ לו את הבונוס צילום: בלומברג

מנכ"ל קרדיט סוויס ביקש מהדירקטוריון לקצץ לו את הבונוס

בעקבות הדיווח על ההפסד השנתי הראשון של הבנק זה 8 שנים, ביקש טידג'אן תיאם להפחית את הבונוס שלו בין 25%-50% כ"פעולה של סולידריות בהתחשב בשנה הבעייתית שעברה על הבנק"

08.02.2016, 10:53 | שירות כלכליסט
מנכ"ל קרדיט סוויס, טידג'אן תיאם, ביקש מהדירקטוריון להפחית את הבונוס שלו עבור 2015 בין 25%-50%, בעקבות הדיווח על ההפסד השנתי הראשון זה שמונה שנים.

קראו עוד בכלכליסט

"תיאם ביקש מהדירקטוריון לצמצם את הבונוס שיקבל עבור 2016 כפעולה של סולידיות בהתחשב בשנה הבעייתית שעברה על הבנק, והעובדה שהבונוסים נחתכו בכל רחבי הקבוצה", מסר דובר של הבנק. עם זאת, תיאם הוסיף כי "הדירקטוריון הסביר לי שהאנשים מרוצים מהעבודה שלי".

תיאם נכנס לתפקיד ביולי במטרה להוביל תכנית ארגון מחדש בבנק, והתחייב כי מאגר הבונוסים שיחלק הבנק עבור 2015 יהיה קטן ב-11% לעומת שנה קודם לכן. בעבר אף ציין כי אינו מתנגד עקרונית לחלוקת בונוסים, אך בתנאי שהם יהיו תלויים בביצועים.

טידג טידג'אן תיאם. המנכ"ל התחייב שהבונוסים שהבנק מחלק יפחתו | צילום: בלומברג טידג

הודעתו של תיאם מגיעה לאחר שביום חמישי פורסמו הדו"חות השנתיים של הבנק, מהם עלה כי נרשם הפסד של 5.8 מיליארד פרנק שוויצרי (5.8 מיליארד דולר), על רקע מחיקת שווי הנוגעת לחטיבת ההשקעות וזרימה החוצה של הון מחטיבות ניהול העושר. במקביל, הודיע הבנק כי יקצץ את הבונוסים ב-36% בחטיבת השווקים העולמיים, שרשמה הפסד של קרוב ל-3.5 מיליארד פרנק שוויצרי.

בעת חשיפת התוצאות הסביר תיאם כי התנודתיות בשווקים והצמיחה העולמית המתונה הפכו את האווירה "למאתגרת ביותר" לבנקים. אולם הוא התחייב להתקדם ביישום רפורמה אסטרטגית בבנק, אותה חשף בבנק. התוכנית כוללת חיסכון בהוצאות של 3.5 מיליארד פרנק לאורך שלוש שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות