אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביום ראשון: נתניהו יפתח את הדיון על מתווה הגז בבג"ץ צילום: אלעד גרשגורן , אלכס קולומויסקי

ביום ראשון: נתניהו יפתח את הדיון על מתווה הגז בבג"ץ

אחרי ראש הממשלה ידברו ארבעת העותרים נגד המתווה. כמו כן ייערך דיון סגור וחסוי על חוות הדעת שהזמין משרד המשפטים בנוגע לסיכויי ישראל אם וכאשר תיערך בוררות בינלאומית בנושא מתווה הגז

09.02.2016, 15:32 | ליאור גוטמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו יפתח ביום ראשון הקרוב את הדיון בנושא מתווה הגז שייערך בבג"ץ - כך לפי הוראת השופטים שיצאה לפני שעה קלה. לאחר דבריו של ראש הממשלה יוקצבו מספר דקות לכל אחד מארבעת העותרים להביע את דעתו על דברי נתניהו, כאשר המדינה מצידה קיבלה זמן נוסף לסכם את עמדתה.

קראו עוד בכלכליסט

בנוגע לחומר החסוי שהמדינה ביקשה למסור היום בעניין הבוררות הבינלאומית וסכנותיה למשק הגז, השופטים החליטו לתת אפשרות לדיון סגור וחסוי, שיערך במעמד צד אחד בלבד, לליבון הנושא. המדינה קיבלה לטובת העניין עשר דקות בלבד. מדובר בבקשה של משרד המשפטים שנמסרה הבוקר (ג'). משרד המשפטים מבקש להוסיף לעיונם של שופטי בג"ץ חוות דעת שהוזמנה על ידי המשרד שבחנה בזמנו האם ישראל עלולה להפסיד במקרה של בוררות בינלאומית על מתווה הגז. נושא הבוררות של ישראל מול נובל אנרג'י עלה לראשונה באופן רשמי במסגרת דיוני ועדת הכלכלה במהלך נובמבר האחרון.

במסגרת הדיונים אמר אז המשנה ליועמ"ש אבי ליכט שקיימת עילה לכאורה לתבוע את ישראל. לדבריו, משרד המשפטים בדק את הסוגיה מול משרד עו"ד אמריקאי שבחן את הנושא וגילה שייתכן וישראל חשופה לתביעות בינלאומיות שונות שקשורות לאי יכולת של נובל לפיתוח מאגרי הגז. ליכט אמר לנוכחים, כי דיון משפטי מול נובל עלול להוביל את ישראל להפסד בבוררות בינלאומית מצד אחד ולקפאון במשק הגז מצד שני.

אבי ליכט, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, צילום: אוראל כהן אבי ליכט, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה | צילום: אוראל כהן אבי ליכט, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות