אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבית הלבן נמאס מהפריצות למחשבי הממשל צילום: איי אף פי

לבית הלבן נמאס מהפריצות למחשבי הממשל

ממשל אובמה מחפש מנהל אבטחת מידע לממשל הפדרלי, לראשונה בתולדותיו. תפקידו העיקרי של המנהל החדש יהיה לתאם בין הסוכנויות הפדרליות ולדאוג לאחידות במדיניות הסייבר של הממשל

09.02.2016, 18:03 | רפאל קאהאן

הבית הלבן הודיע היום (ג') על פתיחת תהליך לאיתור מועמד לתפקיד מנהל אבטחת מידע, תפקיד שהפך לסטנדרט בכל ארגון כיום. על פי דיווח של הגארדיאן, תפקידו העיקרי יהיה תיאום מדיניות אבטחת המידע בין כל הזרועות של הממשלה הפדרלית.

קראו עוד בכלכליסט

עד כה, הממשל מינה רק יועץ למדיניות הסייבר, שזכה לכינוי "צאר הסייבר", אולם תפקיד זה לא היה ביצועי. המנהל החדש יצטרך ככל הנראה גם להקים מערך טכנולוגי שייאפשר לו לבצע את תפקידו. אחת הסיבות העיקריות להחלטה המאוחרת היא שלל הפריצות שפגעו במערכות המחשב של הממשלה בשלוש השנים האחרונות. למעשה, האחרונה שבהן הייתה רק לפני שבוע, כאשר האקרים הצליחו לגנוב עשרות אלפי פריטי מידע אישי ממחשבי משרד המשפטים האמריקאי. מהבית הלבן נמסר שהם מצפים למצוא מועמד מתאים למילוי התפקיד בחודשיים-שלושה הקרובים.

הממשל הפדרלי סובל ממכת פריצות, צילום: pixabay הממשל הפדרלי סובל ממכת פריצות | צילום: pixabay הממשל הפדרלי סובל ממכת פריצות, צילום: pixabay

העיכוב הזה מפתיע, בלשון המעטה. ברק אובמה היה הנשיא הראשון שהעלה את סדר היום הטכנולוגי לראש רשימת העדיפויות של הבית הלבן. בין אם בשיחות מדיניות סייבר מול סין, בשימוש בטכנולוגיות במהלך מסע הבחירות שלו, בקידום האינטרסים של חברות הטכנולוגיה האמריקאיות בעולם או בייזום חקיקה שמגדירה את התנהלות ארגונים או חברות בתחום הסייבר. במקרה הזה, הסנדלר הלך יחף, עד שרגליו החלו לכאוב.

האתגר הראשון של המנהל יהיה לדאוג לכך שיוטמעו נהלי אבטחת מידע בקרב עובדי הממשל. מעין "היגיינת סייבר". תפקיד נוסף יהיה לדאוג שנהלי אבטחת המידע האלה יכובדו. ואם היה למישהו ספק כמה דחוף לאובמה לאייש את התפקיד הזה, הוא מוזמן להיזכר שכאשר העוזר המיוחד של הנשיא בנושאי סייבר נשאל על הפריצה האחרונה הוא ענה: "אנחנו עדיין מנסים להבין מה קרה שם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות