אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גינדי נגד בן משה: מי ירכוש את קבוצת אלון רבוע כחול? צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

גינדי נגד בן משה: מי ירכוש את קבוצת אלון רבוע כחול?

קבוצת גינדי העבירה הצעה משופרת לרכישת החברה, הכוללת הזרמה של 800 מיליון שקל; מוקדם יותר הודיע הדירקטוריון כי לא יאריך את מועד הבלעדיות והיה נראה שבן משה בדרך לרכישת החברה

09.02.2016, 16:30 | גולן חזני

התפתחות בהתמודדות על אלון רבוע כחול. קבוצת גינדי העבירה לפני דקות ספורות, רגע לפני אסיפת מחזיקי האג"ח שמתכנסת בשעה זו בתל אביב, הצעה משופרת לרכישת החברה. גינדי מציע להזרים לחברה 800 מיליון שקל.

בא כח הקבוצה יורם ראבד הציג את ההצעה בפתיחת האסיפה ״לקחנו את הצעת בן משה ושינינו בה את הסכום. ל-800 מיליון שקל״. ככל שההצעה שלנו תאושר ע״י הדירקטוריון עד סוף הערב ועל ידכם עד יום חמישי נתקדם״.

 

קראו עוד בכלכליסט

 

הופסק המו"מ עם גינדי?

מוקדם יותר היום, דירקטוריון קבוצת אלון הודיע למשפחת גינדי כי החליט שלא להאריך את מועד הבלעדיות שניתנה לגינדי החזקות (תקופת ה"נון שופ") לרכישת השליטה באלון רבוע כחול, החברה הבת.

תקופת הנון-שופ, סוג של תקופת בלעדיות שבה החברה מנועה מלנהל מו"מ עם גורמים אחרים, ניתנה לגינדי עד להגעה להסדר עם מחזיקי האג"ח והסתיימה הבוקר.  גינדי אחזקות, שהציעה 115 מיליון שקל עבור המניות והזרמה של 240 מיליון שקל, ביקשה באמצעות עו"ד יורם ראבד, להאריך את המועד. כאמור, דירקטוריון אלון החליט לסרב.

ההחלטה של דירקטוריון אלון התקבלה בין היתר לנוכח איום מצד מחזיקי האג"ח של אלון ריבוע כחול, שדרשו שלא להאריך את תקופת הנון-שופ של גינדי.

המשמעות המיידית של ההחלטה: השליטה באלון ריבוע כחול מתקרבת לידיו של מוטי בן-משה. בן משה הגיש הצעה להזרמה של 700 מיליון שקל לתוך החברה בנוסף ל-115 מיליון שקל תמורת המניות של קבוצת אלון באלון ריבוע כחול.

בשעה 16.00 תחל בבית ציוני אמריקה אסיפת מחזיקי האג"ח של אלון ריבוע כחול, שמכוונת להאיץ את המו"מ עם בן-משה לקראת חתימה על הסכם. ל"כלכליסט" נודע כי בן-משה מוכן להיענות לדרישה של המחזיקים ולהציב סכום של כסף בנאמנות בידי עו"ד דוני טולידאנו, להוכחת רצינות כוונותיו. גורמים מעריכים כי סגירת עסקה עם בן משה צפויה עד סוף השבוע.  

האחים גינדי, גינדי החזקות, צילום: אלי דסה האחים גינדי, גינדי החזקות | צילום: אלי דסה האחים גינדי, גינדי החזקות, צילום: אלי דסה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות