אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת שטרום תתיר שידור חי מדיוניה באתר האוצר צילום: אלכס קולומויסקי

ועדת שטרום תתיר שידור חי מדיוניה באתר האוצר

הוועדה שקמה במטרה להגביר את התחרותיות במערכת הבנקאית והפיננסית תקיים שלושה דיונים בשבועות הקרובים אליהם יגיעו נציגי הבנקים, חברות ביטוח ועמותות המייצגות את הציבור. בסיום ההליך יגישו חבריה המלצות שעשויות להשפיע באופן דרמטי על הצרכן הישראלי

10.02.2016, 12:27 | רעות שפיגלמן
ועדת שטרום תתיר לשדר את דיוניה בשידור ישיר באתר משרד האוצר באינטרנט, כך מדווחת הוועדה היום.

קראו עוד בכלכליסט

הדיונים יתקיימו בשלושה מועדים: ביום ראשון וביום שני בשבוע הבא וכן ביום ראשון בשבוע שלאחר מכן. בשלושת המועדים הדיונים יחלו בשעה 10:00 בבוקר. ביום הדיונים הראשון נקבעו דיונים עם חברת הביטוח הפניקס ועמותת ידיד, ביום למחרת עם בנק הפועלים והתנועה לאיכות השלטון וביום הדיונים השלישי והאחרון יתקיימו דיונים עם בנק לאומי, בנק דיסקונט ופורום החוסכים לפנסיה.

לדיונים עם כל אחד מהבנקים הגדולים, פועלים ולאומי, הנתונים במידה רבה להשפעת המלצות הוועדה, הוקצבו כשעתיים כל אחד. לדיון עם בנק דיסקונט הוקצבה לדיון כשעה אחת. "כלכליסט" חשף בתחילת השבוע את עמדת הבנקים שזועמים על הזמן שהוקצב להם, אולם שר האוצר משה כחלון השיב להם כי "אין זמן לדחיות".

כחלון. הבנקים התלוננו על הזמן הקצר שהוקצב להם, אך הוא התנגד לדחיית הדיונים, צילום: עמית שעל כחלון. הבנקים התלוננו על הזמן הקצר שהוקצב להם, אך הוא התנגד לדחיית הדיונים | צילום: עמית שעל כחלון. הבנקים התלוננו על הזמן הקצר שהוקצב להם, אך הוא התנגד לדחיית הדיונים, צילום: עמית שעל

ועדת שטרום, בראשות דרור שטרום, להגברת התחרותיות במערכת הבנקאית והפיננסית מקיימת בתקופה זו את שלב השימוע הציבורי. עד תחילת השבוע ניתן היה להגיש התייחסות כתובה להמלצות הביניים של הוועדה. מול חלק מהגופים שהגישו התייחסות מקיימת הוועדה גם דיון. לאחר הדיונים תגבש הוועדה את המלצותיה הסופיות ותגיש אותן לשר האוצר כחלון ולנגידה קרנית פלוג, מי שהקימו את הוועדה בחודש יוני בשנה שעברה.

המלצות הוועדה עוסקות בסוגיית הפרדת חברות כרטיסי האשראי מהבנקים, באילו גופים ינפיקו כרטיסי אשראי לאחר ההפרדה ובסוגיות נוספות הנוגעות להכנסת ולהקלה על שחקנים חדשים בשוק האשראי הצרכני, ובשאלת הפיקוח על הגופים האלו. במהלך הדיונים לא תתאפשר כניסת עיתונאים או נציגי ציבור לאולם. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות