אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד: שלמה אחזקות התחמקה מתשלום מס של עשרות מיליוני שקלים צילום: נתן בן זאב

חשד: שלמה אחזקות התחמקה מתשלום מס של עשרות מיליוני שקלים

רשות המסים זימנה לחקירה את היו"ר אסי שמלצר, המנכ"ל אייל גור וסמנכ"ל הכספים אייל בן יוסף. החקירה נוגעת להנחה שקיבלה לכאורה החברה משלמה ביטוח על ביטוחי החובה לרכבי ההשכרה

11.02.2016, 14:02 | תומר גנון ותומר הדר

רשות המסים פשטה היום (ה') על משרדי חברת שלמה אחזקות וזימנה לחקירה בכירים בה. כך הודיעה החברה לבורסה. הנחקרים הם יו"ר הדירקטוריון, אסי שמלצר; המנכ"ל, אייל גור וסמנכ"ל הכספים, אייל בן יוסף. על פי הדיווח השלושה זומנו לחקירה במע"מ, במסגרת חקירה נגד מספר חברות בענף הרכב. החשד הוא שהחברה התחמקה מתשלום מס בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

"הבוקר זומנו לחקירה ברשויות מע"מ היו"ר, המנכ"ל וסמנכ"ל הכספים", נכתב בדיווח. "כן הגיעו חוקרי מע"מ למשרדי החברה וחברות בנות שלה, במסגרת חקירה המתנהלת על ידם. להערכת החברה, קשורה החקירה לפרסומים בתקשורת בדבר חקירה המתנהלת על ידי רשות המסים נגד מספר חברות בענף הרכב. החברה משתפת פעולה עם הרשויות".

שמלצר, צילום: אוראל כהן שמלצר | צילום: אוראל כהן שמלצר, צילום: אוראל כהן

החשד: שלמה התחמקה מתשלום מס של עשרות מיליוני שקלים

 

על פי החשד של רשות המסים, שלמה אחזקות, המיוצגת על ידי עוה"ד פנחס רובין ושגית אוחנה-לבנה ממשרד גורניצקי ושות', התחמקה מתשלום מס בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בשנים האחרונות.

המנגנון עבד באופן הבא לכאורה: שלמה גובה מחברות מחיר קבוע על השכרת ציי רכב. חלק מחבילת ההשכרה כוללת את תשלום ביטוח החובה. החברה טוענת שהיא משמשת רק כצינור שמעביר את התשלום.

החשד התעורר בין היתר בעקבות מסמכים שצורפו לתביעה ייצוגית גדולה נגד החברה שהגישה פולר מערכות אלקטרוניות באמצעות עו"ד רנן גרשט, שירן גורפיין וטלי שלו ממשרד נאור-גרשט, ועו"ד שגיא בינתאי. לפיו, שלמה החזקות לא העבירה את כל הסכום לביטוח, אלא השאירה חלק בכיסה. הדבר התאפשר משום שמי שביטח את כלי הרכב היא החברה האחות שלמה ביטוח, שנתנה הנחה לכאורה לשלמה רכב. מדובר על פער של כ-300 שקלים לכל רכב.

ההסכם הזה בין שתי החברות עורר את סקרנותה של רשות המסים. לכאורה, כאשר שלמה רכב מקבלת הנחה משלמה ביטוח ומשאירה בכיסה סכום מסוים, זוהי לכאורה עסקת תיווך החייבת בתשלום מס - מע"מ. אלא ששלמה לא התייחסה לכך כעסקת תיווך, ועל כן לא שילמה מע"מ. כאמור, רשות המסים סבורה שהדבר מעלה חשש לפלילים.

מחברת שלמה רכב נמסר: "חברת שלמה רכב מאשרת כי חוקרי מע"מ הגיעו היום לחברה. החברה שיתפה ותשתף פעולה ככל שיידרש ומדגישה כי כל פעולותיה בוצעו עפ"י דין ותציג עמדה זו ככל שיידרש בפני הגורמים המוסמכים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה