אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלני סיטי מעריכים: ריבית שלילית בישראל - תוך שלושה חודשים צילום: אלכס קולומויסקי

כלכלני סיטי מעריכים: ריבית שלילית בישראל - תוך שלושה חודשים

בדו"ח שחיברו אנשי הבנק הם קובעים: "אנו צופים שהסבלנות של בנק ישראל תיגמר בקרוב, צפוי שילוב של מדיניות ריבית שלילית והתערבות אגרסיבית יותר בשוק המט"ח"

12.02.2016, 22:19 | חגי גלבוע

בנק ישראל יוריד את הריבית לרמה של מינוס 0.1% בשלושת החודשים הקרובים - כך מעריכים כלכלני סיטי בדו"ח שפורסם ביום חמישי האחרון. מחברי הדו"ח בראשות אברהים רהבארי מציינים כי ישראל סובלת מדיפלציה מאז 2014 וכי מדד המחירים לצרכן נפל ב-0.1% בדצמבר.

קראו עוד בכלכליסט

"בהתחשב בהחטאה המתמשכת של יעד האינפלציה אנו מצפים שהסבלנות תיגמר בקרוב וצופים שילוב כלשהו של מדיניות ריבית שלילית והתערבות אגרסיבית יותר בשוק המט"ח", מציינים כלכלני סיטי. בנק ישראל אמור לפרסם את החלטת הריבית שלו ב-22 בפברואר. 

סיטי. "הסבלנות תיגמר", צילום: בלומברג סיטי. "הסבלנות תיגמר" | צילום: בלומברג סיטי. "הסבלנות תיגמר", צילום: בלומברג

רק אתמול אמרה יו"ר הפד ג'נט ילן בעדותה בפני הקונגרס כי היא לא פוסלת אפשרות של ריבית שלילית בארה"ב. תחזית בנק ישראל היא שהריבית תתחיל לעלות רק בשנה הבאה, אולם הטלטלה האחרונה בשווקים עשויה לגרום לבנק לשנות את התחזיות.

בהחלטת הריבית האחרונה של בנק ישראל לפני כחודש הותיר הבנק את הריבית על רמה של 0.1% וכתב כי "הוועדה המוניטרית סבורה שהסיכונים להשגת יעד האינפלציה גברו והסיכונים לצמיחה נותרו גבוהים. בנק ישראל ישתמש בכלים העומדים לרשותו, ויבחן את הצורך בשימוש בכלים שונים, על מנת להשיג את מטרותיו - יציבות מחירים, עידוד התעסוקה והצמיחה, ותמיכה ביציבות המערכת הפיננסית - ובהיבט הזה, ימשיך לעקוב אחר ההתפתחויות בשוקי הנכסים ובכלל זה שוק הדיור".

החלטת הריבית הבאה של בנק ישראל תהיה ב-22 בפברואר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות