אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBM משיקה את השרת המאובטח בעולם

IBM משיקה את השרת המאובטח בעולם

ענקית הטכנולוגיה הוותיקה הודיעה על השקתו של שרת מיינפריים בו שילבה טכנולוגיות סייבר, כגון אבטחת מידע ומערכת ניתוח נתונים. הפיתוח ארך כ-5 שנים והושקעו בו מעל למיליארד דולר

16.02.2016, 12:22 | רפאל קאהאן

IBM הודיעה היום (ג') על השקתו של ה-z13s, שרת מיינפריים בו הוטמעו מערכות אבטחת מידע כגון הצפנה מהירה ומערכת ניתוח נתונים. בחברה מצהירים שמדובר ב"שרת המאובטח בעולם כיום". ה-z13s מיועד בראש ובראשונה להתמודדות עם מחשוב ענן, ו-IBM צפויה להציע אותו לחברות וארגונים.

קראו עוד בכלכליסט

השרת הוא פיתוח של ה-z13 הרגיל שהוצג בחודש שעבר, והושקעו בו כמיליארד דולר ו-5 שנות פיתוח. בחברה טוענים שמדובר במערכת המחשב המתוחכמת ביותר בנמצא כיום. עוד נמסר מ-IBM שהשרת החדש מסוגל להתמודד עם כ-2.5 מיליארד עסקאות ביום. במילים אחרות, כ-100 סייבר מאנדייז במקביל, ימים בהם התעבורה אל אתרי המסחר עולה במאות אחוזים ביחס לתקופות רגילות.

חוות שרתים. היעד של IBM הוא אתרי מסחר ברשת, צילום: shutterstock חוות שרתים. היעד של IBM הוא אתרי מסחר ברשת | צילום: shutterstock חוות שרתים. היעד של IBM הוא אתרי מסחר ברשת, צילום: shutterstock

כך מגלה IBM מעט על היעד השיווקי של השרת החדש: אתרי מסחר ברשת, ובעיקר כאלה עם נפח עסקאות גדול במיוחד. אנשי הפיתוח של החברה מסרו שהשרת החדש מסוגל לבצע הצפנה ופענוח של נתונים במהירות כפולה מזו שאפיינה דורות קודמים של שרתים. בחברה טוענים גם שהשרת מאפשר לארגונים בינוניים לבצע הצפנה מלאה של כל הנתונים, החל מעסקאות מבוססות מובייל וכלה בניתוחים פיננסיים, מבלי ירידה במהירות העיבוד. ה-z13s  מאפשר גם גישה ישירה לשירות ניתוח תעבורה עבור לקוחות המערכת.

המוצר החדש מושק בעיצומה של תקופה לא קלה עבור IBM. החברה דיווחה על ירידה בהכנסות זה הרבעון ה-15 ברציפות. זאת למרות שביצועיה הצליחו לעבור את התחזיות של וול סטריט. עסקי הסייבר לעומת זאת מציגים ביצועים מצוינים והחברה הצליחה להציג גידול של כ-12% בהיקף עסקי חטיבת אבטחת המידע בשנה האחרונה והכנסות של כ-2 מיליארד דולר.

האתגר העיקרי של IBM הוא הגידול החד בענן הציבורי, שזוכה לפופולריות גוברת בקרב ארגונים וחברות שהיו בעבר לקוחות מסורתיים של הכחול הגדול. התחרות מצד AWS של אמזון, Azure של מיקרוסופט וגוגל והאיחור הניכר בו החל החברה לפתח את התחום הביאו אותה לנסות לפנות לסייבר כדי לספק יתרון שיווקי למוצריה. בחברה טוענים שהשרת החדש מציע חיסכון תפעולי של עד 50% ביחס לעומסי עבודה מקבילים בענן ציבורי, ואנשי המכירות של החברה בוודאי יוסיפו שאבטחה זה כמו בריאות, ועל בריאות לא חוסכים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות