אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטר האריכה את הסכם החסות הראשי שלה - אך עדיין נמצאת בחובות אדירים צילום: איי אף פי

אינטר האריכה את הסכם החסות הראשי שלה - אך עדיין נמצאת בחובות אדירים

חתמה מול פירלי על חוזה ספונסרשיפ לחמש שנים, בשווי 10 מיליון יורו בשנה. אך זו טיפה בים החובות - שמסתכמים ב-417 מיליון יורו

18.02.2016, 14:30 | שירות כלכליסט

אינטר ויצרנית הצמיגים פירלי, שעובדות יחד מאז 1995, האריכו את השותפות ביניהן וחתמו על חוזה ספונסרשיפ למשך חמש שנים, בשווי 10 מיליון יורו בשנה.    

קראו עוד בכלכליסט

העסקה נחתמה בעוד שנשיא הקבוצה אריק טוהיר נמצא בדרכו לאירופה בחיפוש אחר ספונסרים חדשים שיעזרו לתקן את הבעיות הפיננסיות והניהוליות של אינטר. בעוד שעלו ההערכות כי טוהיר יחפש ספונסרים נוספים מלבד פירלי, עד כה נראה שיצרנית הצמיגים היא החברה היחידה עם חוזה מחייב הקושר אותה לאינטר

אינטר מילאן. הסכם החסות הוארך, צילום: איי פי אינטר מילאן. הסכם החסות הוארך | צילום: איי פי אינטר מילאן. הסכם החסות הוארך, צילום: איי פי

טוהיר, איש עסקים מאינדונזיה, רכש את הקבוצה לפני שנתיים, אך המשימה שלו לסדר את העניינים הפיננסיים שלה נתקלת בלא מעט קשיים. על פי העיתון האיטלקי לה גאזטה דלו ספורט, המהלך המקורי של טוהיר לרכוש את אינטר הוביל לכך שחלק מהנכסים של הקבוצה הועברו לבנקים, וכתוצאה מכך נצבר חוב של 230 מיליון יורו. בנוסף להלוואה בשווי 108 מיליון יורו שהעביר טוהיר, 68 מיליון יורו שחייבים לספקים ו-11 מיליון יורו שחייבים לקבוצות אחרות, החוב הכולל של אינטר עומד על 417 מיליון יורו.

הקבוצה נמצאת בבעיה חמורה, מכיוון שההכנסות שלה עומדות על 200 מיליון יורו בלבד, וכלל לא מובטח שתעפיל לליגת האלופות ותרוויח את הבונוסים הנלווים.

בעקבות זאת, טוהיר ביקש מהבנק גולדמן זאקס למצוא שותף עסקי חדש שירכוש אחזקת מיעוט במועדון ויספק נזילות נחוצה. טוהיר צפוי לשוב לאירופה במטרה לחפש את השותף הזה, וקרוב לוודאי שיעצור בלונדון ובפרנקפורט כדי לדון עם בנקים, קרנות ומשקיעים. לפי הדיווחים, הוא שוקל להעניק הטבות בצורת קול בקבלת ההחלטות ובדירקטוריון - הטבות גדולות יותר מכפי שמקובל להעניק לבעלי אחזקת מיעוט, וזאת במטרה למשוך משקיע הולם.

טוהיר צפוי להיפגש גם עם הנשיא לשעבר של הקבוצה, מאסימו מוראטי ועם המאמן רוברט מנצ'יני, שכן הוא מאוכזב מההידרדרות בביצועי הקבוצה ומכישלון ההנהלה החדשה למצוא ספונסר ומקורות הכנסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות