אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה המשקיעים בת"א קיבלו את דו"חות סודהסטרים חצי שעה אחרי ניו יורק? צילום: בלומברג

למה המשקיעים בת"א קיבלו את דו"חות סודהסטרים חצי שעה אחרי ניו יורק?

המסחר במניה בתל אביב הופסק עם פרסום הדו"ח בחו"ל. החברה היכתה את תחזיות האנליסטים למרות ירידה בהכנסות וברווח הנקי

18.02.2016, 15:11 | גיל קליאן

סודהסטרים דיווחה היום (ה') על תוצאות כספיות לרבעון הרביעי - ונשחקה במכירות וברווח הנקי.

החברה דיווחה על תוצאותיה לבורסת נאסד"ק בשעה 14:30, אך למשקיעים בתל אביב רק בשעה 15:03. מניית החברה נכנסה ב-14:28 להפסקת מסחר, כך שהמשקיעים לא יכלו לבצע פעולות במניה על סמך המידע שפורסם בחו"ל - אך עדיין, מדובר בפער זמנים לא מוסבר של חצי שעה בין הפרסום בחו"ל לפרסום בתל אביב. בנוסף, אות פרסום מאוחר לווה בהתמשכות של הפסקת המסחר לשעה וחצי, עד פתיחת המסחר בוול סטריט.

קראו עוד בכלכליסט

המקרה של סודהסטרים אינו ייחודי. מוקדם יותר היום פריגו דיווחה על תוצאותיה לרבעון הרביעי ופרסמה את הדו"ח בשעה 13:00 בניו יורק, אלא שהמשקיעים בתל אביב נחשפו לדו"ח רק 7 דקות מאוחר יותר. במקרה של פריגו, הפסקת המסחר במניה אחרי הדיווח הלא מתואם עמדה על 45 דקות.

מבחינת התוצאות, סודהסטרים סיכמה את הרבעון עם מכירות של 112.9 מיליון דולר, ירידה של 10.8% לעומת הרבעון המקביל בשנת 2014. כמו כן דיווחה החברה על רווח מתואם למניה של 24 סנט, לעומת 35 סנט ברבון המקביל.

למרות השחיקה, החברה עקפה את תחזיות האנליסטים, שצפו לה הכנסות של 110 מיליון דולר, ורווח מתואם למניה של 178 סנט.

בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 5 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 7.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.

מנכ"ל החברה, דניאל בירנבאום, ציין בהודעה את המיצוב מחדש שהחברה מנסה לעשות - ולהפוך את עצמה לספק מוביל של משקאות מוגזים בריאותיים יותר לעומת משקאות עתירי סוכר. בירנבוים אמר כי "עדיין יש עבודה לפנינו עד שנצליח להעלות את החברה על פסי צמיחה במכירות וברווחיות, אבל אני בטוח שהפעולות שאנו נוקטים כיוונו אותנו לכיוון הנכון וייצרו ערך עבור בעלי המניות לטווח הארוך".

מהבורסה נמסר בתגובה: "הבורסה קיבלה מראש הודעה מחברת סודהסטרים על כך שהיא מתכוונת לפרסם את הדו"חות הכספיים. בהתאם לכך, הבורסה הפסיקה את המסחר במניות החברה עם פרסום הדו"חות בחו"ל. בהתאם לנהוג בחברות הדואליות, לבקשת החברה, הופסק המסחר במניות עד לפתיחת המסחר בחו"ל.  ציבור המשקיעים לא יכול היה לעשות עסקאות במניות (מפרסום הדו"ח בחו"ל ועד לפרסומו בארץ) מכיוון שהייתה בהן הפסקת מסחר". 

מסודהסטרים נמסר בתגובה: "החברה פעלה בהתאם לנהלים ובתאום עם הבורסה, והמסחר במניה בבורסה בת"א הופסק טרם פרסום הדוחות בנאסד"ק, כך שאין ולא הייתה כל משמעות לפער הטכני בזמני הפרסום במאיה״. עם זאת, החברה סירבה למסור הסבר כלשהו לסיבת העיכוב בפרסום הדו"ח הכספי במערכת ההודעות של הבורסה תל אביב, למרות שאלות "כלכליסט" בנושא.

סקרלט ג סקרלט ג'והנסון בפרסומת לסודהסטרים סקרלט ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות