אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה משיבה לבג"ץ: אין מקום לחקיקת סעיף היציבות צילום: אלעד גרשגורן , אלכס קולומויסקי

המדינה משיבה לבג"ץ: אין מקום לחקיקת סעיף היציבות

המשמעות היא שהמדינה מסרבת להצעת שופטי בג"ץ מהדיון האחרון לשקול את חקיקת פרק היציבות במתווה בחקיקה. בעמדה זו נוטלת המדינה סיכון, משום שבג"ץ עשוי קבל את העתירות בנושא זה ולבטל את ההבטחה השלטונית בדבר היציבות שניתנה לחברות

21.02.2016, 11:17 | משה גורלי

המדינה הודיעה הבוקר לבג"ץ כי "אין מקום לנקוט בדרך של חקיקה לשם עיגון הוראות פרק היציבות שנקבעו בהחלטת הממשלה".

המשמעות היא שהמדינה מסרבת להצעת שופטי בג"ץ מהדיון האחרון לשקול את חקיקת פרק היצביות במתווה בחקיקה.

קראו עוד בכלכליסט

בנימין נתניהו בבג"ץ מתווה הגז , צילום: ליאור גוטמן בנימין נתניהו בבג"ץ מתווה הגז | צילום: ליאור גוטמן בנימין נתניהו בבג"ץ מתווה הגז , צילום: ליאור גוטמן

למדינה שלושה נימוקים. הראשון, לממשלה יש סמכות לעגן את הבטחת היציבות כהחלטת ממשלה. ההגבלה והכבילה מכוונות לממשלה ולא לכנסת.

שנית, המתווה אושר בכנסת ברוב של 59 חברי כנסת נגד 51. שלישית, "פניה כעת לקידום הליכי חקיקה בסוגיית היציבות צפויה להביא בסבירות גבוהה לכדי סיכולו של המתווה כולו... ההערכה היא כי אין מדובר בחוק שניתן לחוקק בתוך זמן קצר". 

בעמדה זו נוטלת המדינה סיכון. בג"ץ עשוי קבל את העתירות בנושא זה ולבטל את ההבטחה השלטונית בדבר היציבות שניתנה לחברות. ביטול כזה יכול להוביל לביטול המתווה כולו. אולם קיימת גם האפשרות שלמרות סירוב המדינה העתירות יידחו והמתוה יאושר.

את תשובת המדינה הגישו עורכי הדין ענר הלמן ורן רוזנברג בצירוף תצהיר של שר האנרגיה יובל שטייניץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בג"ץ ידחה את העתירות
מדובר בהמלצה לעגן את ביטחון המשקיעים בחקיקת יציבות לנוכח מציאות רגולטורית הפכפכה, לא יציבה ופופוליסטית כפי שהוכח עובדתית מדובר בהמלצה, לנוכח העובדות א. הוכח שחתימה על סעיף 52 משרתת את המטרה כלשונה ב. בג"ץ השתכנע לנוכח חוסר היציבות הרגולטורית והפוליטית במדינה שסעיף זה נחוץ לכן יידחה את העתירות.
שחר. כלכלן  |  21.02.16
לכל התגובות