אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל הפצלים: הנפט זינק ב-6.2% ל-31.5 דולר צילום: בלומברג

בגלל הפצלים: הנפט זינק ב-6.2% ל-31.5 דולר

דו"ח של סוכנות האנרגיה הבינלאומית צופה ירידה בייצור נפט מפצלי שמן בארה"ב - מה שאמור להקטין את מלאי הנוזל השחור בעולם

22.02.2016, 21:51 | שירות כלכליסט

הנפט זינק היום (ב') ב-6.2% ל-31.48 דולר לחבית - לאחר שסוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA) חשפה כי להערכתה ייצור פצלי הנפט בארה"ב יצטמצם השנה ובשנה הבאה.

קראו עוד בכלכליסט

צמצום בייצור הנפט מפצלי שמן עשוי לעזור ולהקל על עודף המלאי בשוק הנפט העולמי - שגרם לקריסת המחירים לרמתם הנמוכה ביותר מזה למעלה מעשור.

התאוששות בשוקי המניות העולמיים וההשפעות של הירידה במספר אסדות קידוח הנפט בארה"ב, שדווחה בשבוע שעבר, עזרו גם כן להעלות את המחירים.

על פי דו"ח שפרסמה היום ה-IEA, ייצור פצלי הנפט בארה"ב צפוי לרדת השנה ב-600 אלף חביות ביום, וב-200 אלף חביות נוספות בשנה הבאה. התחזית הזו מצטרפת לנתונים שפורסמו בשבוע שעבר, לפיהם מספר אסדות קידוח הנפט בארה"ב הוא הנמוך ביותר מאז דצמבר 2009.

במקביל לעלייה במחירי הנפט, גם הבורסות בעולם רשמו התאוששות היום. "סנטימנט חיובי בשוק המניות וההשפעה של המספר הנמוך יותר של אסדות הקידוח בארה"ב, מספקים תמיכה מסוימת למחירי הנפט", הגיב האנס ואן קליף, כלכלן בכיר לענייני אנרגיה בבנק ABN אמרו באמסטרדם.

בדו"ח של ה-IEA ציינו עוד ששוק הנפט העולמי צפוי להתחיל להתאזן ב-2017. "התנאים הנוכחיים בשוק הנפט לא מצביעים על התאוששות חדה במחירים בעתיד המיידי", נכתב בדו"ח. 

קידוח נפט, מילום: בלומברג קידוח נפט | מילום: בלומברג קידוח נפט, מילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות