אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: ענבל אור חשודה בהעלמת מס של עשרות מיליוני שקלים צילום: אוהד צויגנברג

הותר לפרסום: ענבל אור חשודה בהעלמת מס של עשרות מיליוני שקלים

חוקרי מחלקת החקירות מכס ומע"מ ירושלים פשטו אתמול על ביתה של אור בת"א והחרימו מסמכים וחומרי מחשב. אור נעצרה ונחקרה באזהרה בחשד לביצוע עבירות על חוק המע"מ. אמש פורסם כי דרור גלעדי, סמנכ"ל הכספים של קבוצת הנדל"ן של ענבל אור, נעצר ושוחרר בערבות. אור במהלך הדיון בבית המשפט: "לא עשיתי דבר, אני המומה"

24.02.2016, 14:27 | תומר גנון ועמרי מילמן

יזמית הנדל"ן ענבל אור חשודה בהעלמת מס על הכנסות של עשרות מיליוני שקלים. כך הותר היום (ד') לפרסום ע"י שופט בית משפט השלום בירושלים, דוד שאול גבאי ריכטר. אור שוהה במעצר בית של שבועיים. 

במהלך הדיון בבית המשפט טענה אור כי לא עשתה דבר ואמרה בדמעות: "אני יכולה לומר שאני המומה. אני מוכנה עכשיו ללכת לכל מכונת אמת, אני לא משקרת. הכל אמת. אני מנהלת 11 שנה עסקים, יש לי 1000 לקוחות, 27 פרוייקטים...בניתי את העסק ב-10 אצבעות."

קראו עוד בכלכליסט

חוקרי מחלקת החקירות מכס ומע"מ ירושלים פשטו אתמול על ביתה של אור בת"א והחרימו מסמכים וחומרי מחשב. אור, המיוצגת על ידי עוה"ד רונן רוזנבלום ואודי ברזילי, נעצרה ונחקרה באזהרה בחשד לביצוע עבירות על חוק המע"מ.

החקירה הסמויה בפרשה החלה לפני כשישה חודשים. על פי בקשת המעצר של אור, היא חשודה בהוצאת חשבוניות כוזבות והעלמת עסקאות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים באמצעות החברות שברשותה.

ענבל אור אחרי חקירתה ברשות המסים אמש, צילום: אוהד צויגנברג   ענבל אור אחרי חקירתה ברשות המסים אמש | צילום: אוהד צויגנברג ענבל אור אחרי חקירתה ברשות המסים אמש, צילום: אוהד צויגנברג

"החשודה", נטען בבקשה, "עוסקת לפי הצהרתה בארגון קבוצות רכישה בתחום הנדל"ן, אשר מוצגת ללקוחותיה כ-'אפשרות לרכישת דירה במחיר מופחת ממחיר השוק'. לפי פרסומיה של ענבל אור ביצעה הנ"ל במהלך עשר השנים האחרונות כ-27 פרויקטים באזור מרכז הארץ הכוללים כ-800 יחידות דיור, חלקם אוכלסו וחלקם בשלבי בנייה ושיווק. החברות החשודות בביצוע העבירות הן: אור ענבל שיווק פרויקטים; גריני סיטי; 1008 וואן; מרום סיטי; אור לקדמה; אור סיטי הנדסה; אור בנמל ת"א; מגדלאור מקבוצת ענבל; אור סיטי נדל"ן; שערי ניקנור; מציצים נדל"ן; ל"ה; אליענה אור; אור בבלי; אור בקונגרס; אור פסגות נדל"ן.

"6 חברות מתוכן מדווחות על פעילותן במסגרת איחוד במע"מ בשם ענבל אור עתיד המגורים", נכתב בנוסף. "יתר החברות מדווחות בתיק נפרד על שמן. מחזור העסקאות בתיק האיחוד בלבד עמד בחמש השנים האחרונות על כ-70 מיליון שקלים. כל החברות פועלות ממשרדיה של אור במגדלי עזריאלי בת"א".

"במהלך 2015 ניסתה מחלקת הביקורת בתחנת מס קנייה ת"א לבצע ביקורת לחברות אלה, במטרה לבדוק את אופן הדיווח והצהרותיה של אור בדבר חבות חברותיה במע"מ כל חברה לפי פרויקטים שביצעה, נטען בנוסף. "כחלק מהביקורת נדרשה על פי חוק החשודה מספר רב של פעמים ואף באמצעות מיצגה להציג ולמסור לנציגי הרשות חומרים רבים הרלוונטיים לחשדות שנבדקו כגון: חוזים והסכמים מול בעלי הקרקעות ששווקו כקבוצות רכישה, חוזי שיתוף של הדיירים שנרשמו לפרויקטים, חומרי הנהלת חשבונות, כרטסות ועוד. החשודה לא שיתפה פעולה תוך התעלמות בוטה מחובתה על פי חוק למסור מידע, לא התייצבה לחקירות שנקבעו עמה או לחלופין נהגה לבטלם ברגע האחרון, התנהלות המעוררת חשד רב שיש ברצונה להסתיר ולשבש חקירה".

"היום (ג' – אתמול, ת.ג וע.מ) לפנות בוקר פשטו חוקרי המכס ומע"מ ירושלים בשיתוף מבקרי החשבונות מתחנת מס קניה ת"א על ביתה ומשרדה של ענבל אור, ונתפסו חומרים רבים".

דרור גלעדי נעצר ושוחרר בערבות

 

אמש פורסם כי דרור גלעדי, סמנכ"ל הכספים של קבוצת הנדל"ן של ענבל אור, נעצר ושוחרר בערבות בהסכמה, בחשד להוצאת חשבוניות כוזבות והעלמת עסקאות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

גלעדי שוחרר בהסכמתו על ידי השופט דוד שאול גבאי ריכטר מבית משפט השלום בירושלים, תמורת הפקדת מזומן בסך 100 אלף שקל התחייבויות וערבויות על סך 700 אלף שקל והפקדת דרכונו.

גורם המקורב לחקירת הרשות, אמר אתמול במהלך 2015 ניסתה מחלקת הביקורת בתחנת מס קנייה ת"א לבצע ביקורת לחברות אלה, במטרה לבדוק את אופן הדיווח וההצהרות בדבר תשלומי המע"מ לפי פרויקט. הרשות, כך הגורם, דרשה מספר רב של פעמים לקבל חוזים והסכמים מול בעלי הקרקעות ששווקו כקבוצות רכישה, חוזי שיתוף של הדיירים שנרשמו לפרויקטים, חומרי הנהלת חשבונות, כרטסות ועוד. לטענת הגורם, הרשות לא זכתה לשיתוף פעולה. בכיר בחברה אף התעלם מהחובה למסור מידע, לא התייצב לפגישות שנקבעו ברשות וגם ביטל אותן ברגע האחרון.

לטענת הגורם, ההתנהלות עוררה את חשד רשויות מע"מ. אתמול פשטו חוקרי מכס ומע"מ ירושלים בשיתוף מבקרי חשבונות מתחנת קנייה ת"א על ביתו של הבכיר ותפסו חומרים רבים – חוזים, הסכמי שיתוף וחומרי מחשב והנהלת חשבונות.

עורכי הדין רונן רוזנבלום ואודי ברזילי המייצגים את ענבל אור וקבוצת אור סיטי נדל"ן מסרו בתגובה: "מן הראו להמתין לסיום החקירה עד שיתבררו העובדות לאשורן. נדגיש כי מעולם לא נטענה שום טענה במסגרת החקירה כלפי ענבל אור והקבוצה הקשורה ליסוד של מרמה או הונאה. החקירה מתמקדת אך ורק בהיבט מאוד ספציפי בהתאם לחוק מע"מ. אנו סמוכים ובטוחים שכפי שהחקירה החלה בעקבות הליך ביקורת אזרחי , כך יסתיים העניין בהיבט האזרחי בלבד מבלי הצורך בהליך פלילי. חשוב להדגיש אין קשר בין הפעילות הנדל"נית השוטפת של הקבוצה לבין היבטי החקירה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות