אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראלי יימשך? אלה הנתונים הכלכליים החשובים שעל הפרק צילום: אי פי איי

הראלי יימשך? אלה הנתונים הכלכליים החשובים שעל הפרק

חודש מרץ בפתח והוא עשוי להיפתח בעליות בבורסות, אך יש נתונים שישפיעו על המגמה: דו"ח התעסוקה בארה"ב, סקר הייצור בסין ושיעור האינפלציה באירופה

27.02.2016, 12:01 | שירות כלכליסט
חודש מרץ בפתח והוא עשוי להתחיל בעליות בבורסות, שימשיכו את הראלי של סוף פברואר, אך האנליסטים מודים כי עוד לא ברור כמה זמן עליות אלה יוכלו להמשיך. בין הגורמים שיקבעו זאת נמנים נתונים כלכליים שיפורסמו בקרוב, ובראשם דו"ח התעסוקה האמריקאי לחודש פברואר, שיתפרסם ביום שישי הבא. התחזית היא שקצב ייצור המשרות החדש נפל ל-151 אלף מ-193 אלף משרות חדשות בינואר. עם זאת, מרבית ההתמקדות תהיה על נתוני השכר הממצוע לשעה, כשההערכה היא שהוא עלה ב-0.2% אחרי עלייה מפתיעה של 0.5% חודש קודם לכן.

קראו עוד בכלכליסט

השווקים יהיו רגישים גם לנתוני סקר הייצור הסיני שייצאו ביום שלישי ושיעור האינפלציה באירופה, שיתפרסם ביום שני ולפי ההערכות יתייצב טריטוריה שלילית. בנוסף, המשקיעים יעקבו אחר פגישת הבנק האירופי המרכזי המתוכננת להתקיים ב-10 במרץ ובה קובעי המדיניות צפויים לשקול יישום צעדי הקלה נוספים. "אם נתוני האינפלציה יצביעו על השפעה שלילית על הכלכלה האירופית, יופעל לחץ רב על הבנק האירופי לפעול בנושא", אומר רוברט סינצ'ה מחברת אמרהסט פיירפוינט, "אך השאלה היא מה הם באמת יכולים לעשות? אני חושב שהשווקים העולמיים מנסים להבין מה הריבית השלילית באמת עושה והאם היא עוזרת".

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

 

השבוע האחרון הסתיים בעליות, זה השבוע השני ברציפות. מדד S&P 500 עלה ב-1.6% לרמה של 1,948 נקודות. עבור חודש פברואר, המדד צפוי לרשום עלייה של 0.4% בעוד שמדד דאו ג'ונס התחזק ב-1%. "נראה שהשוק מגיע למרץ באווירה שורית", טוען סאם סטובל מ- S&P Global Market Intelligence,. לדבריו, בשנה מעוברת, ביום ה-29 בפברואר, טווח שינוי המחיר של מדד S&P 500 עומד על 0.1%, והוא היה שלילי ב-65% מהמקרים ב-17 ימי ה-29 בפברואר שחלו מאז 1928. מרץ לעומת זאת נחשב לאחד החודשים הטובים בשנה. "זהו החודש עם הביצועים השלישיים הטובים ביותר, ובממוצע המדד עלה ב-1.3% מאז מלחה"ע השנייה", טוען סטובל.

 

 

עם זאת, ג'וליאן עמנואל מ-UBS מציין כי קשה יהיה לחזות אם הבורסות אכן ימשיכו את הראלי גם לחודש הבא זאת בשל אירועים לא צפויים כמו ה"סופר טיוזדיי", שבו יתקיימו פריימריז ב-12 מדינות בארה"ב. בוול סטריט מעריכים כי בסיום ההצבעות ב-1 במרץ יצאו דונלנד טראמפ והילארי קלינטון כמועמדים המובילים במפלגותיהם. "זה בוודאי יוסיף לאי הוודאות", מסכים סטובל, אך הוא מוסיף כי כל עוד המועמדים הבולטים יזכו, הסופר טיוזדיי לא בהכרח יוסיף לחששות של המשקיעים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות