אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטאור של מזומנים: כספי הביטוח ישמשו את חלל תקשורת לפרעון אג"ח צילום: אוראל כהן

מטאור של מזומנים: כספי הביטוח ישמשו את חלל תקשורת לפרעון אג"ח

חלל תקשורת קיבלה כבר 133 מיליון דולר מכספי הביטוח על אובדן עמוס 5 בחלל - והודיעה על פדיון מלא של אג"ח י"ב ופדיון חלקי בסדרות י"ג-י"ד

01.03.2016, 08:26 | גיל קליאן

חלל תקשורת שבשליטת שאול אלוביץ' עדכנה הבוקר (ג') כי קיבלה את הסכמת המבטחים לתשלום כל סכומי הביטוח על הלוויין עמוס 5 שאבד בחלל. מדובר בסכום של 158 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

 

עוד עדכנה החברה, כי סכום של 133 מיליון דולר כבר התקבל בחברה. חלל תקשורת דיווחה עוד, כי תבצע פדיון מוקדם מלא לאג"ח י"ב בסכום של 478.3 מיליון שקל, ועל פדיון חלקי לסדרות י"ג וי"ד בהיקף של 40 מיליון שקל נוספים. את סכומי הפדיון המוקדם תממן החברה באמצעות כספי הביטוח.

כמו כן דיווחה אמש חברת התקשורת על עיכוב בשיגור הלוויין עמוס 6. החברה דיווחה כי הלוויין יהיה מוכן לשיגור ביולי 2016, ושיגורו לחלל יתרחש ברבעון השלישי של שנת 2016. מועד השיגור הצפוי של עמוס 6 היה עד כה מאי 2016.

ביום שבת ה-21 בנובמבר 2015 מסרה חלל תקשורת כי בשעות הבוקר איבדה את הקשר עם הלוויין עמוס 5, והשירותים שהוא מספק ללקוחותיו פסקו מאז. מדובר במקרה הראשון בהיסטוריה העולמית שחברה מאבדת לווין בחלל. עוד נמסר בהודעה הראשונית כי "החברה מבקשת להבהיר, בהתאם לבחינות מקדמיות אשר בוצעו על ידה, כי ככל שיתרחש 'טוטאל לוס' (כשל גמור) של הלוויין, תהיה לכך השפעה זניחה על ההון העצמי של החברה".

דוד פולק מנכ"ל חלל תקשורת, צילום: אוראל כהן דוד פולק מנכ"ל חלל תקשורת | צילום: אוראל כהן דוד פולק מנכ"ל חלל תקשורת, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות