אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשיכה להסתבך: בקשה נוספת לפירוק אור סיטי נדל"ן צילום: עמית שאבי

פרסום ראשון

ממשיכה להסתבך: בקשה נוספת לפירוק אור סיטי נדל"ן

המגישה: ניצולת שואה בת 86 ששילמה 790 אלף שקל ודירתה לא החלה להיבנות; מוקדם יותר הודיעו אור סיטי וקונה נוסף שהגיש בקשה לפירוק, כי הם מבקשים למחוק אותה

01.03.2016, 14:34 | זוהר שחר לוי

בקשה נוספת הוגשה היום (ג') לבית המשפט המחוזי בתל אביב לפירוקה של חברת אור סיטי נדל"ן של ענבל אור הנחקרת על ידי רשות המסים, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

את הבקשה הגישה מינה זומר, ניצולת שואה בת 86, באמצעות עו"ד שוקי שועלי והיא מבקשת להצטרף לבקשת הפירוק שכבר הוגשה על ידי אברהם וולך, שבשעות האחרונות כבר ביקש למחוק בעקבות הסדר עם החברה.

זומר מבקשת להוציא צו הקפאת הליכים לחברה או להצטרף לפירוקה ולהורות על מינויו של עו"ד שלמה נס כנאמן. לגרסתה של זומר, היא התקשרה עם החברה לרכישת דירה ולשם כך שילמה 790 אלף שקל.

לדבריה, החברה התקשרה עם חברת גלובל לרכישת הקרקע שבה אמורה להיבנות דירתה, אולם החברה שילמה לחברת גלובל רק סכום מזערי מתוך הסכום שנדרש על ידה לשלם, בהתאם לעסקה הכוללת. "כפי שנודע למבקשת", כך נכתב בבקשה, "היום הייתה החברה אמורה להעביר תשלומים נוספים לגלובל, אולם החברה הודיעה שאין ביכולתה לעמוד בתשלום זה. כתוצאה מכך, קיים חשש ממשי כי גלובל תבטל את ההסכם עם החברה, בהתאם לזכותה לעשות כן על פי ההסכמים שנחתמו בין החברות".

ענבל אור בשבוע שעבר, צילום: אוהד צויגנברג   ענבל אור בשבוע שעבר | צילום: אוהד צויגנברג ענבל אור בשבוע שעבר, צילום: אוהד צויגנברג

עוד נכתב כי "קיים חשש אמיתי כי הכספים שהמבקשת שילמה לחברה לא ישמשו למטרתם אלא לצורך תשלום חובות לשוק האפור ממנו לוותה החברה כספים לצורך תשלום לרשויות המס או גורמים אחרים, בשים לב להתדרדרותה של החברה".

כן מצוין כי ללקוחה נודע כי במהלך השבוע האחרון ו"כתוצאה מהמתרחש בחברה" פנו עשרות רוכשים לחברה בבקשה לביטול עסקאות והשבת כספים, דבר שמביא להידרדרות חמורה במצבה של החברה".

במצב שנוצר, כך לפי הבקשה, "נדרש כי ייכנס גורם מקצועי לחברה אשר ימנע כאוס ויפעל לשמירת זכויותיה של החברה ושל הרוכשים מול גורמים שלישיים, אגם צמצום הנזקים שעלולים להיגרם לכל הצדדים, בטרם תחול הידרדרות נוספת במצבה של החברה ושל הגורמים הקשורים בה".

מוקדם יותר היום הודיעו אור סיטי נדל"ן ואברהם וולך, לקוח שהגיש את בקשת הפירוק נגד החברה, כי הם מבקשים למחוק את בקשת הפירוק לאור הסכמות ביניהם. בית המשפט סירב למחוק את הבקשה עד לקבלת תגובה של הכנ"ר שיבדוק אם אין מצטרפים נוספים לבקשת הפירוק. זמן קצר בטרם הוגשה בקשה זו של זומר, הודיע בא כוחו של הכנ"ר כי אין מניעה למחוק את הבקשה אולם שופט הפירוקים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, טרם הכריע בסוגיה.

מאור סיטי נדל"ן נמסר בתגובה: "אנו עומדים בתנאי העסקה. אין שום יסוד ובסיס לטענות שהועלו ע"י התובעת. 

הטענות בבקשה כגון, חובות לשוק האפור נטענות על דרך הסתם ללא כל בסיס ואף עלולות להוות טענות ללשון הרע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות