אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה הפסיקה העבודות באתר בנייה של גינדי החזקות בשכונת המשתלה

המשטרה הפסיקה העבודות באתר בנייה של גינדי החזקות בשכונת המשתלה

העבודות הופסקו למשך מספר ימים בעקבות פשיטה של המשטרה שבמהלכה נתפסו 19 שוהים בלתי חוקיים שהועסקו ע"י קבלן משנה; החברה המבצעת בפרויקט היא אורתם מליבו

02.03.2016, 15:14 | דותן לוי

העבודות באתר הבנייה של פרויקט גינדי לייף של חברת חברת גינדי החזקות בשכונת המשתלה בת"א הופסקו על ידי המשטרה בעקבות פשיטה על המקום ועצירת 19 שוהים בלתי חוקיים.

 

החברה המבצעת שעליה מוטלת האחריות על האתר היא אורתם מליבו, המעסיקה במקום כ-290 עובדים בעיקר באמצעות קבלני משנה. הפועלים, כולם פלשתינים נעצרו במהלך פעילות משטרתית לגילוי שבח"ים, פעילות שבאופן כללי תוגברה מאז תחילתו של גל הפיגועים האחרון. לפי מידע שהגיע ל"כלכליסט" הפסקת העבודות היא לימים בודדים ותלויה בגידור האתר הסמוך לבית ספר ולהגברת האבטחה במקום.

אורתם מליבו נכנסה לפרויקט רק לאחרונה לאחר שהחליפה את החברה המבצעת א.דורי שקרסה ובהמשך נרכשה על ידי עמוס לוזון בפרויקטים OAK" ברמת השרון" וה"משתלה תל אביב". המהלך של החלפת הקבלן המבצע בשני הפרויקטים עלה לגינדי 30 מיליון שקל.

בעלי גינדי החזקות. האחריות על אתר הבנייה היא של אורתם מליבו, צילום: אלי דסה בעלי גינדי החזקות. האחריות על אתר הבנייה היא של אורתם מליבו | צילום: אלי דסה בעלי גינדי החזקות. האחריות על אתר הבנייה היא של אורתם מליבו, צילום: אלי דסה

בשל המחסור בעובדים זרים והרצון של הפלשתינים לחפש פרנסה בגבולות ישראל היקפי העסקה של שוהים בלתי חוקיים הגיעו למימדים של אלפים מדי יום, חלקם באתרי בנייה ברחבי הארץ. רוב השוהים הבלתי חוקיים מועסקים באופן עקיף על

ידי קבלני משנה כך שלא פעם גם לחברה המבצעת וליזם אין מושג מי עובד באתר שלהם.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בהמשך לפעילות של משטרת ישראל כנגד העסקת עובדים השוהים בישראל בניגוד לחוק נתפסו לאחרונה מספר עובדים העונים להגדרה באחד ממתחמי הבניה בתל אביב. הנהלת האתר זומנה לשימוע והאתר נסגר על פי חוק למספר ימים".

מגינדי החזקות נמסר בתגובה: "עם היוודע המקרה בוצע רענון נהלים מול הקבלן המבצע וביצוע העבודה יוחזר לאתר בזמן המיידי". 

מאורתם מליבו נמסר בתגובה כי "העבודות באתר הופסקו לכמה שעות וחודשו".

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
בזכות חברת גנדי אחזקות
החברה יציבה עם 2 רגלים על הקרקע אני בתור מפקח חשמל חברה עצמאית שלא קשורה לחברת גנדי השקעות חברת גנדי היא חברה טובה מבית טוב ולא מאכזבת למרות כול הפרסומים בתקשורת החברה עובדת נכון וכול לקוח חשוב לחברה היא מתנהגת כמו משפחה עם כול לקוח .היום בענף הביניה שאני עובד עם הרבה חברות גדולות וקטנות השירות שגדי מספקת הרבה חברות לא מגיעות לחצי מה שחברת גנדי השקעות ביחוד מנחם גנדי .
פיני מלך , הרצלייה  |  02.03.16
לכל התגובות