אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ורופקיס נגד שר האוצר הבריטי: "מקרה חמור של מחלת הפה והגפיים" צילום: אי פי איי

ורופקיס נגד שר האוצר הבריטי: "מקרה חמור של מחלת הפה והגפיים"

אתמול לעג השר אוסבורן על החלטת הלייבור להשתמש בשירותי היעוץ של ורופקיס: "גויס משום שמאו מת ומיקי מאוס היה עסוק". שר האוצר היווני לשעבר לא נשאר חייב: "איך מדינה שהעניקה לנו את מונטי פייטון מעניקה את אוסבורן?"

03.03.2016, 10:32 | מיקי גרינפלד

המתקפה הארסית של שר האוצר הבריטי נגד היריבים הפוליטיים מהלייבור, על חשבון שר האוצר היווני לשעבר יאניס ורופקיס, זכתה לתגובת נגד, לא ממש עדינה.

קראו עוד בכלכליסט

השר הג'ורג' אוסבורן הגיב אתמול בלעג בבית הנבחרים להחלטת הלייבור להשתמש בשירותיו של ורופקיס כיועץ: "ורופקיס גויס משום שמאו (טסה דונג, מ"ג) מת ומיקי מאוס היה עסוק".

היום היה תורו של ורופקיס להגיב: "איך מדינה שהעניקה לנו את מונטי פייטון מעניקה לנו את אוסבורן, אדם שלוקה כנראה במחלת הפה והגפיים", אמר ורופקיס (שהתייחס למחלה המוכרת לנו בשמה העממי הפה והטלפיים).

"האם ג'ורג' אוסבורן באמת מאמין שללעוג עלי ישרת אותו היטב בקרב המעמד האינטלקטואלי שלו", אמר ורופקיס בראיון ל-CNBC, והוסיף: "הוא כנראה לא יכול להימנע מלהבקיע שוב ושוב שער עצמי".

השר היווני לשעבר אמר כי המתקפה של השר הבריטי מתעלמת מהמחדל של ההתנהלות כלפי יוון כולה. "ג'ורג' אוסבורן מחליט לעשות צחוק ממני, בין היתר תוך ניצול העובדה שפוטרתי מתפקיד שר האוצר, אז כן, פוטרתי, אך בידי מי? בידי השבט של האיחוד האירופי שהחליט לחנוק את העם היווני באמצעות סגירת הבנקים שלו, כדי לכפות עליו עוד תוכנית חילוץ מדומה. העם הבריטי מבין זאת".

ורופקיס אמר עוד בראיון שאף שהוא תומך בהישארותה של אנגליה באיחוד האירופי, הטעונים של מנהיגי השמרנים בוריס ג'ונסון ומייקל גוב הרשימו אותו הרבה יותר מאלה שהציג אוסבורן בעד ההישארות.

מוקדם יותר השבוע אישר מנהיג הלייבור ג'רמי קוברין כי הכלכלן היווני צפוי לספק שירותי יעוץ מוגבלים למפלגה. ורופקיס הבהיר בראיון ל-CNBC כי אין חוזה רשמי בין הצדדים, וכי והוא לא מקבל כסף עבור שירותיו.

לדבריו, הוא מדבר עם כל מי שמעוניין לשמוע את דעותיו, ובכלל זה באנגליה גם לקרולין לוקאס ממפלגת הירוקים. "השיחות בין צדדים שונים מסייעות למצוא תוכנית פעולה משותפת שתבלום את צלילתה של אירופה לתהום".

ג ג'ורג' אוסבורן | צילום: אימג'בנק, Gettyimages ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות