אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאבסטייל גייסה 8.5 מיליון דולר והמניה נפלה ב־44% צילום: אוראל כהן

לאבסטייל גייסה 8.5 מיליון דולר והמניה נפלה ב־44%

חברת הביומד גייסה כדי לעבור לרשימה הראשית בנאסד"ק. לכלכליסט נודע כי שמואל פרחי, ישראלי לשעבר שמתגורר בקנדה ועשה את הונו מנדל"ן, השקיע 2.5 מיליון דולר

07.03.2016, 07:22 | גולן חזני

חברת לאבסטייל אינוביישנס (LabStyle Innovations) המפתחת את Dario, מכשיר לניטור רמות סוכר בדם, עברה בסוף השבוע לרשימה הראשית בנאסד"ק מהרשימה המשנית. החברה שנסחרה בשווי 15 מיליון דולר בלבד, גייסה 8.5 מיליון דולר. מטרת ההנפקה היתה מעבר לרשימה הראשית. 

קראו עוד בכלכליסט

הגיוס הביא לצניחה של 44% במחיר המניה במסחר בוול סטריט. לצורך המעבר לרשימה הראשית החברה ביצעה פיצול מניות הפוך, כאשר 18 מניות הפכו למניה אחת, וזאת כדי להיסחר מעל המחיר של דולר אחד.

הגיוס בוצע על ידי H.C Wainwright & Co וכלל חיתום. 40% מהגיוס נעשים על ידי הנהלת החברה ומשקיעים ותיקים, שהשקיעו בארבעה הסבבים האחרונים ברציפות. הבולט ביניהם הוא סוחר הנוסטרו דוד אדרי שהשקיע לפני כשנה וחצי 3 מיליון דולר בחברה, השקעה שלמעשה אפשרה לחברה להמשיך לפעול. מאז ביצעה החברה שלושה סיבובי גיוס נוספים שבכולם השתתף אדרי.

לאבסטייל אינוביישנס הנפיקה 1.3 מיליון יחידות של מניה ואופציה למניה שניתנת למימוש בחמש השנים הקרובות, במחיר מימוש של 4.5 דולר למניה. ההנפקה בוצעה במחיר של 4.51 דולר לחבילה של מניה ואופציה, נמוך ב־28% ממחיר המניה בבורסה בטרם השלמת הגיוס. החברה גייסה 6 מיליון דולר בהנפקה הציבורית, כשבמקביל נעשתה הנפקה פרטית של מניות ואופציות שבמסגרתה גייסה החברה 2.5 מיליון דולר. ל"כלכליסט" נודע כי סכום זה הושקע על ידי אדם אחד, שמואל פרחי, ישראלי לשעבר שחי בקנדה וצבר את הונו בהיקף מאות מיליוני דולרים בעסקאות נדל"ן.

לאבסטייל, שנסחרה בשווי של 15 מיליון דולר בלבד, פיתחה את המוצר MyDario שמאפשר ניטור רמות סוכר בדמם של חולי סכרת וטיפול בהם באמצעות הסמארטפון. החברה קיבלה לאחרונה אישור מה־FDA לשווק את המוצר בארה"ב. 2015 היתה השנה הראשונה שבה החלה החברה למכור, ורשמה מכירות בהיקף של כ־900 אלף דולר בשנה.

ארז רפאל, מנכ"ל לאבסטייל אינוביישנס, אמר כי "הגיוס נועד להשקה מסיבית של המוצר בארה"ב, וכי החברה מתכוונת להרחיב את השקת המוצר לאסיה ולהמשך הרחבת ההשקה באירופה". לאבסטייל הוקמה ב־2011. היא ממוקמת בקיסריה ומעסיקה 19 עובדים.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות