אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת פרש מרקט - הרוכשת האחרונה של מסמכי המכרז - לא צפויה להגיש הצעה צילום: יריב כץ

רשת פרש מרקט - הרוכשת האחרונה של מסמכי המכרז - לא צפויה להגיש הצעה

רמי לוי היה היחיד מבין 6 רוכשי המכרז שבחר להגיש הצעה לרכישת מגה ב-150 מיליון שקל. בתוך כך, שלום שמחון נערך לגבש הצעה ולהגישה בשעות הקרובות

09.03.2016, 12:42 | נורית קדוש

6 שעות לפני סגירת המכרז למכירת מגה, וספק אם יוגשו הצעות נוספות מלבד זו של רמי לוי. ל"כלכליסט" נודע כי רשת פרש מרקט, הרוכשת השישית והאחרונה של מסמכי המכרז, לא נערכת להגיש הצעה לרכישת מגה. ההחלטה שלא להגיש הצעה נבעה מכך שנאמני מגה לא הציגו פתרון לסוגיית העובדים המאוגדים ולהסכמי השכירות שחלקם קצרי טווח.

קראו עוד בכלכליסט

בכך, מצטרפת פרש מרקט המיוצגת על ידי עורך הדין רם כספי ל-4 גורמים נוספים שרכשו את מסמכי המכרז ובחרו שלא להגיש הצעה לרכישת הרשת: אייל רביד מרשת ויקטורי, חגי שלום מרשת טיב טעם, האחים אילן וששי שבע משווקי תוצרת חקלאית ואיש העסקים יוסי סגול. כך, רמי לוי היה היחיד מבין 6 רוכשי המכרז שבחר להגיש הצעה לרכישת מגה ב-150 מיליון שקל. ניתן להעריך כי מדובר בסכום ראשוני, שנועד לאפשר ללוי להכנס להתמחרות עם הנאמנים בהמשך. 

רמי לוי, צילום: אוראל כהן רמי לוי | צילום: אוראל כהן רמי לוי, צילום: אוראל כהן

 

הערכות הן כי השר לשעבר שלום שמחון יגבש הצעה לרכישת מגה עבור 10 הרשתות שאיגד תחתיו, במטרה לחלק לאחר מכן את סניפי הרשת בינהן. עובדי מגה מתנגדים למכירת הרשת לשמחון וטוענים כי כוונת שמחון לפצל את מגה ל-10 חלקים, אינה עולה בקנה אחד עם מתווה הרכישה שגיבשו הנאמנים המבקשים למכור את הרשת כמקשה אחת. ניתן להעריך שאם תתקיים התמחרות בין לוי לשמחון, ינסו נאמני הרשת לתת יתרון ללוי, המעוניין לקלוט את כל 3,500 עובדי מגה ולהמשיך להעסיקם יחד כקבוצה מאורגנת.

בתוך כך, דחה בית המשפט המחוזי הבוקר את בקשת רו"ח נבון חונה לדחות את המועד האחרון להגשת הצעות לרכישת מגה בחודשיים וחצי, מתוך מטרה לגייס את עובדי הרשת לקנות את הסניפים ולהפעילם כזכיינים. השופטת עירית וינברג נוטוביץ קבעה בהחלטתה כי "הבקשה הוגשה באיחור רב ביחס למועד פרסום ההזמנה להציע הצעות. המתווה המצוין בבקשב הינו ראשוני ובלתי מגובש ופרק הזמן הנדרש לגיבושו אינו אפשרי בנסיבות העניין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות