אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המייסד המיליארדר של איקאה מודה: "אני קונה בגדים רק בשוקי פשפשים" צילום: אי פי איי

המייסד המיליארדר של איקאה מודה: "אני קונה בגדים רק בשוקי פשפשים"

הטייקון אינגבר קמפארד, שמדורג במקום התשיעי ברשימת המיליארדרים של בלומברג עם הון מוערך של 41 מיליארד דולר, מתגאה בקמצנות שלו. בראיון לטלוויזיה השבדית אמר כי הוא חושש שלאחר מותו תאבד איקאה את תרבות החסכנות שלה

12.03.2016, 12:50 | שירות כלכליסט

המייסד המיליארדר של איקאה אינגבר קמפרד הודה בראיון הראשון שהעניק מאז חזר לשבדיה ב-2014, כי הוא קונה את רוב הבגדים שלו בשוקי פשפשים ובמכירות חיסול. הטייקון השבדי, שמדורג במקום התשיעי ברשימת המיליארדרים של בלומברג עם הון מוערך של 41 מיליארד דולר, התראיין לערוץ הטלוויזיה השבדי TV4 מהבית שבו גדל בשנות ה-30. קמפרד חזר לגור בבית לפני שנתיים לאחר 40 שנה שבהן לא התגורר בשבדיה.

קראו עוד בכלכליסט

 "כשאתם מסתכלים עלי עכשיו, אני לא חושב שאני לובש משהו שלא נקנה בשוק פשפשים", אמר קמפרד, שנולד בעיר סמלאנד בדרום המדינה. "זה באופי של תושבי המקום להיות חסכניים", הוסיף במהלך הראיון שנערך לציון יום הולדתו ה-90.

קמפרד ידוע כמי שמתגאה בקמצנותו. בראיון שהעניק לעיתון שבדי ב-2008 סיפר שהוא חוסך כסף על תספורת בכך שהוא מסתפר במהלך ביקוריו התכופים במדינות עניות יותר, שבהן עלות התספורת זולה יותר. 

החנות הראשונה של איקאה בשבדיה, שבה ממוקם כיום גם מוזיאון החנות הראשונה של איקאה בשבדיה, שבה ממוקם כיום גם מוזיאון החנות הראשונה של איקאה בשבדיה, שבה ממוקם כיום גם מוזיאון

בראיון הנוכחי אמר קמפרד כי הוא חושש שאיקאה תאבד את תרבות החסכנות שלה לאחר מותו. בהמשך סיפר כי לאחר שהרוויח את המיליון הראשון שלו הוא חש עצמאות. "כשהמיליון הראשון הגיע, חשתי שאני סוף כל סוף עצמאי. זו הייתה הרגשה פנטסטית". עם זאת, באותה נשימה הוא אמר גם כי ההרגשה חולפת עד המיליון ה-100. "בפועל לא היה בזה משהו שיכול להפוך אותי לעצמאי יותר, להיפך זה הפך אותי לתלותי יותר. התחלתי לחשוב אם אני גר במקם הנכון ואם עליי לשלם מסים". בהתאם, קמפרד שב לשבדיה רק ב-2014 לאחר 40 שנים שבהן התגורר בדנמרק ובשוויץ כדי לא לשלם מסים גבוהים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות