אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסינים לא מפסיקים לקנות מלונות: הגישו הצעה מפתיעה לרשת סטארווד

הסינים לא מפסיקים לקנות מלונות: הגישו הצעה מפתיעה לרשת סטארווד

קבוצת משקיעים סיניים הציעה לרכוש את ענקית בתי המלון לפי שווי של 12.8 מיליארד דולר - ומאיימת לטרפד את מיזוג סטארווד ומאריוט

14.03.2016, 14:48 | שירות כלכליסט

קבוצת משקיעים בהובלת חברת הביטוח הסינית אנבנג (Anbang), שרק אתמול פורסם כי תרכוש מקרן בלאקסטון את מפעילת המלונות סטרטג'יק הוטלס אנד רזורטס, העבירה הצעת רכש גם לרשת סטארווד (Starwood Hotels & Resorts Worldwide). הצעת הרכש החדשה עלולה לבטל את המיזוג ב-12.2 מיליארד דולר בין סטארווד ומאריוט.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה החדשה, במסגרתה תשלם החברה הסינית 76 דולר למניה, משקפת לחברה שווי של 12.8 מיליארד דולר. ההצעה מייצגת פרמיה של 7.9% על מחיר הסגירה של סטארווד ביום שישי - 70.42 דולר.

ממאריוט מסרו בתגובה כי הם עדיין מחויבים למיזוג המתוכנן. במקביל, מסטארווד נמסר כי ההצעה החדשה התקבלה ביום חמישי ויום לאחר מכן נכנסו לדיונים בנושא, זאת לאחר שקיבלו אישור ממאריוט. עם זאת, בסטארווד הוסיפו כי הדירקטוריון לא שינה את המלצתו בעד המיזוג עם מאריוט, אך הם פתוחים לדיונים על ההצעה היריבה. ההסכם עם מאריוט, עליו סוכם בנובמבר האחרון, כולל תקופה שבה מותר לסטארווד לשקול הצעות נוספות. המועד המדובר מסתיים ב-17 במרץ.

המיזוג בין מאריוט וסטארווד היה אמור ליצור את חברת המלונות הגדולה בעולם, שתפעיל מעל מיליון חדרים ותאחד 30 מותגים שונים. סטארווד מפעילה 1,270 מלונות במאה מדינות, כולל רשתות הילטון וסנט רג'יס.

אנבנג הסינית עלתה לכותרות באוקטובר 2014 אז רכשה מהילטון את מלון וולדורף אסטוריה המפורסם בניו יורק עבור 1.95 מיליון דולר.

וולדורף אסטוריה בניו יורק, צילום: אי פי איי וולדורף אסטוריה בניו יורק | צילום: אי פי איי וולדורף אסטוריה בניו יורק, צילום: אי פי איי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות