אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Alooma גייסה 11.2 מיליון דולר מסקויה ולייטספיד צילום: אוראל כהן

Alooma גייסה 11.2 מיליון דולר מסקויה ולייטספיד

החברה של בוגרי תלפיות פיתחה טכנולוגיות לניטור וארגון מידע ממאגרי נתונים שונים. זה הגיוס השני של אלומה, אחרי שב-2014 גייסה 3.8 מיליון דולר מסקויה ואריאל מייסלוס

14.03.2016, 17:08 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ הישראלית אלומה גייסה 11.2 מיליון דולר מסקויה הקפיטל ולייטספיד. זהו הגיוס השני של החברה הישראלית הצעירה שגייסה ב-2014 3.8 מיליון דולר מסקויה ואריאל מייסלוס. החברה הוקמה על ידי שלושה יוצאי תכנית תלפיות של צה"ל: יוני ברוידא, רמי עמר ויאיר וינברגר.

קראו עוד בכלכליסט

ברוידא, וינברגר ועמר הם בוגרי מחזור כ"ב של תכנית תלפיות היוקרתית. ברוידא הוא פיזיקאי עם תואר שני בהנדסת חשמל, שעבד במשרד ראש הממשלה 12 שנה וקיבל את פרס ביטחון ישראל. עמר, איש מדעי המחשב, עבד 8 שנים ביחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין, לאחר מכן עבד ב-C4 שנרכשה בידי אלביט בשנת 2011 תמורת מיליוני דולרים בודדים. הצלע השלישית בקרב קבוצת המייסדים הוא וינברגר, יוצא חברת קונטקסט-אין. כיום מעסיקה החברה שיושבת בתל אביב כ-20 עובדים ויש לה כבר מספר לקוחות משלמים.

יוני ברוידא. מייסד Alooma , צילום: אוראל כהן יוני ברוידא. מייסד Alooma | צילום: אוראל כהן יוני ברוידא. מייסד Alooma , צילום: אוראל כהן

אלומה מבקשת לפתור בעיה שרובנו איננו מודעים לקיומה - ריבוי המכשירים מהם אנחנו רגילים לעבוד אמנם מאפשר לנו לעבוד, לשחק ולפעול בכל מקום, מכל מקום ומכל מכשיר, אך מקשה על החברות המשרתות אותנו שכן אלה נדרשות לעבד מידע רב יותר ויותר. החברה פיתחה טכנולוגיות לניטור וארגון מידע שמקלות על המעבר בין בסיסי נתונים שונים ללא צורך בשינוי גדול במערכי המחשוב.

"עברנו תהליך ארוך של חיפוש אחר הבעיה העסקית האמיתית. לחברות יש המון מקורות מידע בארגון והחיבור ביניהם מורכב, אין מוצר או שירות שעושה זאת. לא קיימים פתרונות טובים להתחברות למקורות המידע העצומים שיש בארגון ולניתוח מידע בזמן אמת. חברות משקיעות הרבה זמן ומאמץ בחיפוש אחר פתרון פנימי והן יצרו תשתית למה שאנחנו מספקים כיום כתוכנת שירות", אומר ל"כלכליסט" יוני ברוידא.

"כשגייסנו את הכסף הראשון מסקויה היה לנו מעט לקוחות, אבל עדיין לא מוצר מלא. הגיוס החדש מלייטספיד מאפשר לנו לפתח את החברה ולבנות צוות מכירות בארה"ב, בעמק הסיליקון" אומר ברוידא.

מייסד אחר של החברה, יאיר ווינברגר, עבר להתגורר בארה"ב ויוני ברוידא מתכוון להצטרף אליו בקרוב. "בכל תחום הדאטה הלקוחות הגדולים יושבים בחוף המערבי ולכן אנחנו חייבים לעבור שם", הוא מסביר.  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות