אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבוי סתום במגה: הנאמנים מקפיאים את מכירתה צילום: יריב כץ

פרסום ראשון

מבוי סתום במגה: הנאמנים מקפיאים את מכירתה

הנאמנים מסרו כי ההצעות שהוגשו עד כה אינן מספקות, והם ימשיכו להפעיל את הרשת עד למציאת קונה שישלם עבורה מאות מיליוני שקלים; מוקדם יותר נודע על פרישת האחים שבע מהמכרז

21.03.2016, 22:39 | נורית קדוש

נאמני מגה חוזרים בהם מכוונתם למכור את הרשת לפני פסח ומקפיאים את הליך המכירה, כך נודע הערב (ב' ) ל"כלכליסט". זאת נוכח מיעוט ההצעות והתמורה הנמוכה שהוצעו במכרז שפרסמו, בעוד הם מצפים לקבל עבורה סכום העומד על מאות מיליוני שקלים. במקביל נודע ל"כלכליסט" כי ספקי העוף והירקות עוזי מחלב והאחים אילן וששי שבע פרשו הערב מהמכרז.

לאחר שדחו את המועד האחרון להגשת הצעות מספר פעמים, בין היתר בעקבות התנגדות נחרצת של רשות ההגבלים למכירת מגה לרמי לוי, שהציעה עבורה 120 מיליון שקל, קיבלו הנאמנים רו"ח גבי טרבלסי ועורכי הדין אמיר ברטוב ואהוד גינדס הצעה נוספת ממחלב ומהאחים שבע. גם אז, המשיכו הנאמנים להמתין להצעות נוספות ונמנעו מקיום התמחרות. זאת ככל הנראה על רקע הערכות שרשות ההגבלים תתנגד גם למכירת הרשת לספקים ויצירת בעלות אנכית. הערב הגישה קבוצת הרשתות בראשות ויקטורי הצעה בגובה 140 מיליון שקל, מתוך מטרה לחלק את הסניפים בינהן לאחר הקנייה, אולם במקביל, הודיעו הערב מחלב והאחים שבע כי לא יהיו מוכנים לקיים התמחרות.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות כך, ובניגוד להצהרות חוזרות שלהם, הודיעו נאמני מגה כי ימשיכו להפעילה עד שיימצא לה קונה שיהיה מוכן לשלם עבורה סכום המוערך על ידם במאות מיליוני שקלים. משמעות ההחלטה היא כי הרשת תופעל על ידי הנאמנים גם לאחר חג הפסח.

סניף מגה בדיזנגוף סנטר, תל אביב, צילום: דנה קופל סניף מגה בדיזנגוף סנטר, תל אביב | צילום: דנה קופל סניף מגה בדיזנגוף סנטר, תל אביב, צילום: דנה קופל

הנאמנים מסרו הערב כי "לאחר שנפגשו עם המציעים ולאחר שבחנו את ההצעות שהוגשו לרכישת מגה, ובכלל זה ההצעה שהוגשה רק הערב על ידי מספר רשתות, הנאמנים סבורים שאף אחת מההצעות איננה מספקת ואין בכוונתם להמליץ על אף אחת מההצעות שהוגשו. רשת מגה היא נכס בעל ערך רב, המחזיקה בסניפים מצויינים במיקומים עירוניים הטובים ביותר ועם עובדים מקצועיים ולקוחות מסורים. רשת מגה ערוכה לחג הפסח ובדעתנו להפעילה עד שיימצא לה רוכש ראוי ובתמורה נאותה, שתשרת את החובות לנושיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בקיצור הם אומרים: "אנחנו יכולים לסחוט לעצמנו עוד קצת עמלות. חבל להפסיק עכשיו."
אני חושב שהנאמנים קצת התבלבלו בתפקידם. הם לא באו לנהל את החברה. הם לא הבעלים. הם צריכים לממש אותה בזמן המהיר ביותר עם התמורה הגבוהה ביותר עבור בעלי החוב. מי יממן את ההרפתקה הזאת שלהם? הרי הם בכל מקרה יגזרו קופון - במקרה הטוב יקבלו עמלה גבוהה יותר כפונקציה של מחיר מימוש גבוה יותר, ובמקרה הגרוע יקבלו עמלה גבוהה יותר כפונקציה של התארכות תהליך המכירה וחיוב שכר טרחה בגין "שעות עבודה" רבות יותר. כל המנגנון של נאמנים נועד למנוע את בעיית הנציג. לא בטוח שזה עובד.
אבי , רמת גן  |  22.03.16
לכל התגובות